Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Krok za krokem! Uspořádejte nezapomenutelný letní piknik

Vychutnávat si dobroty v obklopení zeleně a namísto rádia poslouchat zvuky přírody? Sen, který se díky pikniku může stát skutečností!

Když se řekne léto, většina z nás si představí letní grilovačky s přáteli nebo odpoledne strávené na lodžii. Možná ale není od věci, když dáme šanci také piknikům. I když tradice pikniků není v České republice příliš zakořeněná, rozhodně jde o letní aktivitu, kterou si plnými doušky můžou vychutnávat malé rodiny s dětmi, zamilovaní partneři i partička přátel. Navíc, úspěch pikniku tkví pouze ve třech bodech – příjemném místu, piknikovém koši plném dobrot a dobré společnosti.

Najděte idylické místo

Na místě záleží, a při přípravě pikniků to platí dvojnásob! Ano, můžete být spontánní, vzít deku, pár dobrot a vyrazit na blind do přírody, avšak pokud plánujete větší piknik pro více osob, zkuste se nad vhodným místem zamyslet. V ideálním případě hledejte malebné, svěží, travnaté místo, v jehož blízkosti jsou stromy, které vám poskytnou přirozený stín. Pokud plánujete piknik v městském parku, ujistěte se, že na daném místě jsou pikniky povoleny. Jakmile perfektní místo pro piknik objevíte, nezbývá nic jiného, než se pustit do samotných příprav!

Nezbytnosti na piknik

Vyšší pikniková

Každý člověk přistupuje k pikniku po svém. Někomu stačí deka a sklenka šumivého moku, jiný si s přípravou vyhraje klidně i pár hodin. Pokud patříte do druhé skupiny lidí, a toužíte po dokonalém pikniku bez jediné chybičky, pak si k ruce vezměte několik pomocníků.

Proutěný piknikový koš je sice dokonale romantický, avšak ruku na srdce, nepříliš praktický. I proto se vyplatí, když se poohlédnete spíše po chladících piknikových taškách, které uchovají vaše jídlo čerstvé a nápoje chladné. O piknikové pohodlí se také postará silnější deka. Věřte, že při piknikování nechcete cítit každý kamínek, který pod sebou máte. Stejně tak se vyplatí, když na piknik sbalíte výhradně plastové nádobí. Pravda, není to nejestetičtější řešení, ale rozhodně je nejpraktičtější. Naštěstí existuje nespočet plastového nádobí na piknik, které vypadá zajímavě a můžete ho po omytí znovu použít.

Piknikové dobroty

Alfou a omegou vydařeného pikniku jsou lahodné pokrmy. Přizpůsobte tedy své kulinářské ambice skutečnosti, že jídlo budete konzumovat venku a bez stolu. Zapomeňte na sladké dorty s polevou, zmrzlinu nebo tiramisu. Nejenže se zmíněné dobroty můžou rychle zkazit, ale také přitahují veškerý hmyz, který kolem vás poletuje. Naopak dejte přednost jídlům, které můžete hravě uchovat v krabičce, a zároveň se pohodlně konzumují z ruky. Na mysli máme různorodé sendviče, bagety, tortilly, saláty, quiche nebo slaný páj. Pokud přece jenom toužíte po něčem sladkém, můžete do sklenic s uzavíratelným víčkem připravit například domácího pribináčka s jahodovým rozvarem nebo domácí čokoládový termix. Sázkou na jistotu jsou také pochoutky jako olivy, hroznové víno, slané tyčinky nebo chipsy.

A co zábava?

Nikde není psáno, jak vypadá ideální piknik. A tak záleží jenom na vás, co od pikniku očekáváte. Pokud chcete pár hodin klábosit nad dobrým jídlem se svými přáteli, pak směle do toho. Stejně tak ale není od věci, když si pro své kamarády připravíte program. Skvělým piknikovým společníkem jsou proto hry jakéhokoliv typu. Ať už s sebou vezmete přenosnou deskovku do přírody nebo karty, určitě se dočkáte pozitivní reakce. Naopak, pokud na piknik vyrážíte jenom se svým partnerem, můžete si s sebou donést oblíbené knížky a oddat se čtení v přírodě.

Zdroj: autorský článek

Mohlo by se vám líbit

LETNÍ HOSTINA: 3 jídla, se kterými oslníte na terase nebo na pikniku

Ať už si letní hostinu uděláte na terase, nebo si jídlo odnesete do parku, letní větřík přivane na talíře jednu speciální ingredienci – radost ze života.
marianne.cz

Související články

Zábava
Nejkrásnější cyklotrasy v Česku: Přinášíme tipy na 3 pohodové, které jsou vhodné pro celou rodinu

Nejkrásnější cyklotrasy v Česku: Přinášíme tipy na 3 pohodové, které jsou vhodné pro celou rodinu

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Zábava
Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl