Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Květnové akce s přesahem, které potěší všechny sportovce

Patříte k lidem, kteří ve svém volném čase rádi sportují, a zároveň pomáhají druhým? Pak pro vás máme dobrou zprávu! Letošní květen a červen je plný charitativních akcí, které propojují právě příjemné s užitečným.

Fun&Run, 22. května

Pomoci druhým můžete 22. května, a to v rámci charitativní akce Fun&Run, která se uskuteční ve Žlutých lázních. Fun&Run je charitativní běh proti homofobii, transfobii, bifobii a stigmatizaci HIV pozitivních lidí. Kompletní výtěžek z běhu jde každoročně na provoz online LGBT+ poradny Sbarvouven.cz a Domu světla, centra pomoci pro lidi s HIV. Vybrat si můžete ze dvou běžeckých tras, 5 a 10 kilometrů. 

RunAut, 26. května

Zaběhat si, a zároveň podpořit dobrou věc? Přesně k takovému spojení dojde 26. května v pražské Oboře Hvězda, kde se uskuteční čtvrtý ročník největšího běhu na podporu rodin pečujících o autistické děti. V 17:30 startuje nesoutěžní běh pro děti do 10 let, zatímco v 18. hodin vyběhnou ze startovní čáry dospělí, kteří si mohou vybrat mezi trasou dlouho 4 a 8 kilometrů. Aktuálně stojí startovné 250 korun pro dospělého a 50 korun pro dítě. Případně se můžete zaregistrovat až na místě, kde cena startovného bude činit 300 korun. Celý výtěžek akce poputuje na podporu nadačního fondu AutTalk, za kterým stojí Kateřina Sokolová. Více o akci se dozvíte na auttalk.cz.

Info ikona
Běh

Běh pro Paraple, 4. června

Během ku zdraví i pomoci! Takovým heslem se můžete řídit také 4. června, kdy odstartuje 22. ročník benefiční sportovně-společenské akce s názvem Běh pro Paraple. V pražském Malešickém parku si můžete nejen zaběhat, ale také si vychutnat vystoupení tanečníka Dominika Vodičky s taneční skupinou Tanec s láskou, zpěv Markéty Konvičkové a Annabelle, kapelu Timudej a Gingerhead i vystoupení akrobatického souboru Loosers Cirque Company. Ti povedou pro návštěvníky workshop na trampolínách, pro děti budou připravena skákadla, nafukovací bludiště, virtuální realita, canisterapie a mnoho dalšího.

A pokud nemůžete 4. června dorazit, nezoufejte. Centrum Paraple po celý červen pořádá tzv. Virtuální běh/jízdu pro Paraple, kterého se můžete účastnit kdykoliv a kdekoliv. Charitativní akce je založena na nastavení osobní výzvy, kterou se účastník snaží splnit od 1. do 30. června. Kilometry, které účastníci uběhnou, ujedou nebo ujdou, zaznamená každému jeho oblíbená sportovní aplikace. Výtěžek ze startovného Virtuálního běhu/jízdy pro Paraple 2022 bude použit na dofinancování pomoci Centra Paraple lidem na vozíku. Více informací na behproparaple.cz.

Run for Help, 11. června

Pomáhat můžete také 11. června na charitativní akci Run for Help, jejíž startovné míří na podporu No Feet No Stress. Běžecká akce se bude skládat z dětských i dospělých závodů, přičemž dospělí běžci můžou volit mezi osmikilometrovou a čtyřkilometrovou trasou. Nutno dodat, že trasa závodu vede přírodním parkem Letenské sady, a tak se při běhu můžete kochat krásnou okolní přírodou. Startovné poputuje na transparentní účet, odkud bude distribuováno na potřebná místa. Účastníci běhu si zároveň mohou na oficiálním webu prohlédnout, kde jejich částka pomohla, případně pomáhá.

Zdroj: praguepride.cz, auttalk.cz, behproparaple.cz, run4help.cz

Mohlo by se vám líbit

Stresuje vás běh? Možná byste měli vyzkoušet intuitivní běhání

Kdo v loňském roce nenazul běžecké boty, ten jakoby vůbec neexistoval. Bohužel, mnoho lidí je obulo pouze párkrát. Někteří byli frustrovaní ze svého běžeckého výkonu, jiní nedokázali splnit běžecké časy, které dennodenně viděli na sociálních sítích. I proto se v posledních měsících dostává do popředí zájmu tzv. intuitivní běh.
marianne.cz

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace