Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Kvíz: Jak dobře znáte autory nejznámějších uměleckých děl? Otestujte své znalosti v zábavném kvízu

Umění je součást naší kultury již od nepaměti. Proto by měl mít každý z nás alespoň minimální přehled o tom, kdo jsou autoři slavných děl a z jakého období pochází. Otestujte své znalosti z této oblasti v zábavném kvízu a ukažte, kolik toho o umění víte.

Aneta Akgül | 2. 07. 2024

Proč je pro nás umění důležité?

Ačkoliv jsou mezi námi lidé, pro něž jsou návštěvy galerií spíše za trest, umění je zkrátka důležitá součást naší kultury a civilizace, a to už od nepaměti. Má pro nás hned několik významů, je například neodmyslitelnou součástí historie – právě umění nám totiž dokáže prozradit to, jaká vypadala dříve kultura, jaké společenské standardy byly běžné či jak se nahlíželo na krásu. Další podstatnou věcí, kterou nám umění přináší, je komunikace. Možná si říkáte, jak se dá skrze umění komunikovat? Jednoduše. Umělec zkrátka na plátno přenáší své pocity, myšlenky a emoce. Právě díky tahům štětcem, volbě barev a podnětů, které zobrazí, vyjádří to, co chce, a tím komunikuje s ostatními. V neposlední řadě nám umění pomáhá rozvíjet svou představivost a kreativitu. V každém díle, ať už je to obraz, socha nebo cokoliv dalšího, každý vidí něco jiného. Každý z nás má jinou představivost, kterou promítáme do toho, co před sebou vidíme.

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Vyznáte se dobře v mužích Carrie Bradshaw? Zjistěte, zda víte, před kým upřednostnila pana Božského

Vztahy Carrie Bradshaw a jejích kamarádek Mirandy, Charlotty a Samanthy jsou tím hlavním, co se v seriálu Sex ve městě řeší. Není tedy divu, že scénáristé byli nuceni udělat z milostného života hlavní hrdinky doslova horskou dráhu. Jejím životem (i postelí) prošlo opravdu hodně mužů, a tak není divu, že se v nich jeden začne ztrácet. Ukažte, jaký jste expert a zjistěte, jak dobře se v jejích milencích a partnerech vyznáte.
marianne.cz

Otestujte se v zábavném kvízu!

Jak dobře znáte ta nejznámější umělecká díla? Víte, kdo je jejich autorem a odkud pochází? Otestujte své znalosti v zábavném kvízu!

Pokud se vám kvíz nezobrazuje, klikněte zde.

Zdroj článku

Související články

Cestování
Oblíbená vinařská turistika: Kam se vydat za nezapomenutelnou chutí moravských a českých vín

Oblíbená vinařská turistika: Kam se vydat za nezapomenutelnou chutí moravských a českých vín

Rodina a děti
Jak vychovat malého šampiona?

Jak vychovat malého šampiona?

Řemesla
Zapomenutá řemesla: Šrotéř, hamerník a další. Jejich náplň práce dnes už neznáme

Zapomenutá řemesla: Šrotéř, hamerník a další. Jejich náplň práce dnes už neznáme

Dobrý nápad
Upečte rybízový koláč s nevšední drobenkou z mandlí. Je vynikající!

Upečte rybízový koláč s nevšední drobenkou z mandlí. Je vynikající!