Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

ANKETA: Které psí plemeno je podle vás tím nejroztomilejším?

Info ikona
Roztomilý pes

Všichni pejsci jsou roztomilí, my víme. Ale žádný milovník pejsků si nenechá ujít možnost se na nějaké podívat...a možná nakonec i vybrat.

Tereza Čaladi | 24. 06. 2023

Pes, nejlepší přítel člověka. Toto přísloví se neříká nadarmo. Psi se stali součástí našich rodin. Vnímáme je jako jejich členy a stejně jako ostatním jim často říkáme, co máme na srdci. Oni nás alespoň vyslechnou, rádi se přitulí, pobaví nás a když je potřeba, tak (někteří) i ochrání. Jsou skutečně věrnými přáteli.

Každý páníček má tak blízko zrovna ke svému psovi a jeho plemenu a nejspíš právě to bude považovat za to nejroztomilejší (pro královnu Alžbětu II. to bylo jednoznačně plemeno corgi). A to je naprosto pochopitelné. Určit totiž nezaujatě pouze jedno psí plemeno, které vám přijde nejroztomilejší, je složité, ne-li nemožné.

Mohlo by se vám líbit

Před pár lety se o to pokusilspolečnost MoneyBeach, která se zaměřuje na nejrůznější průzkumy, pomocí vědy. Jako metodologii přitom zvolila starověkou algebraickou rovnici nazvanou „zlatý řez“. Jedná se o způsob, jak lépe pochopit, co dělá některé věci vizuálně atraktivnějšími. Proslavil ho Michelangelo a Dalí ve svém umění a designu. V moderní době bylo díky němu odhaleno, že George Clooney má tvář, která se nejvíce přibližuje zlatému řezu – což z něj dělá vědecky nejpohlednějšího muže na světě. Zdálo se tedy, že je to perfektní volba pro totožné vyhodnocení i mazlíčků. Z pejsků jim vyšel jako nejroztomilejší dalmatín (67,03 %), na druhém místě irský vodní španěl, dále foxteriér drsnosrstý, labrador a baset. Ale zrovna tohle je podle nás oblast, kde člověk nemůže spoléhat na technologii, ale měl by se řídit spíše svým citem.

Z toho důvodu jsme dali spíše na stránky Pet finder, které se soustředí na adopci domácích mazlíčků. Ví tak, o která konkrétní psí plemena je nejčastěji zájem, a vytvořily i seznam 15 nejroztomilejších. Hlasujte v naší anketě a určete, které z nich je tím nejroztomilejším pro vás.

PS: Pokud ani jedno, můžete doplnit podle sebe.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku