Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Milostný příběh Franka Sinatry a Avy Gardner: Jejich vztah byl toxický, ale milovali se až do smrti

Ve 40. letech se v Hollywoodu zrodil slavný milostný příběh s nejlepším scénářem, jaký může napsat jen sám život. Příběh se totiž neodehrával na stříbrném plátně, ale za ním. Řeč je o zpěvákovi Frankovi Sinatrovi a herečce Avě Gardner. Na jejich lásce je něco krásného, vášnivého a tragického. Celý průběh jejich vztahu byl jako na horské dráze. Chvíli se milovali, pak se nenáviděli, podezírali se z nevěry, zase se milovali, hádali a usmiřovali. A takhle se dokázali milovat a nenávidět vlastně celý život.

Když se na počátku 40. let dvě ústřední postavy tohoto příběhu poprvé potkaly, bylo to na pozemcích studií MGM. Frank Sinatra byl již slavným zpěvákem a do mladičké vycházející hvězdy Avy s čarovně zelenýma očima se ihned zakoukal. Ona v něm na druhou stranu prý hned viděla arogantního namyšlence. Znovu se setkali v roce 1948, kdy už byl jejich vzájemný kontakt intenzivnější. Avě bylo v té době 23 let, ale už stihla být dvakrát rozvedená. Frank Sinatra byl v té době ženatý a měl s manželkou tři děti. Tato žena, Nancy Barbato, byla velice tolerantní, protože se stále větší slávou Franka, rostl i zájem ze strany jiných žen. Nebylo žádným tajemstvím, že jim často podléhal.

Mohlo by se vám líbit

Palác reaguje na spekulace ohledně zdravotního stavu princezny Kate Middleton

Rozhodnutí prince Williama, který zrušil plánované veřejné vystoupení v uplynulém týdnu, rozvířilo velkou vlnu spekulací ohledně zdravotního stavu princezny Kate Middleton, která se od loňských Vánoc neukázala na veřejnosti. O jejím zdravotním stavu se toho také moc neví a kvůli sílícímu tlaku vydává britská královská rodina prohlášení.
marianne.cz

Sinatra a Gardner se vášnivě milovali i hádali

Ukázalo se, že toho mají Frank a Ava celkem dost společného, především tedy jazz, sex, alkohol a strach z osamění. Z počátku svůj vztah před veřejností skrývali, nicméně v okolí svých blízkých se ukazovali především jako velmi bouřlivý pár. Hysterické hádky u nich byly na denním pořádku. Přesto je však k sobě přitahovala taková chemie, že s ní nešlo nijak bojovat. Stále méně si dávali pozor na své soukromí, až byl jejich románek veřejně prozrazen. V roce 1950 byla zveřejněna v novinách a časopisech jejich fotografie a Frankova pověst a kariéra velmi utrpěly, především kvůli odsouzení konzervativních obdivovatelů. Kritizovali ho za to, že byl nevěrný své manželce, navíc se ženou, která neměla nejlepší pověst. Negativní publicita zapříčinila prudký pád jeho kariéry.

Sinatra se kvůli Avě Gardner chtěl několikrát zabít

Již v roce 1951 se Nancy s Frankem rozvedla, i když spíše proti své vůli. Ten samý rok pojal za manželkou Avu, které ovšem den před svatbou v Pensylvánii napsala dopis nejmenovaná prostitutka, že má s jejím snoubencem už několik měsíců poměr. Jejich manželství nebyla žádná procházka růžovou zahradou a do idylického a klidného vztahu mělo hodně daleko. Téhož roku v srpnu došlo po požití většího množství šampaňského k jejich další velké hádce. Ta vedla k tomu, že Frank spolknul celou hrst prášků na spaní. Podruhé se pokusil o sebevraždu o několik týdnů později opět po velké hádce s Avou.

Sinatra a Gardner se rozvedli po šesti letech

Jak čas a jejich vztah plynul, Gardner i Sinatra se navzájem podváděli, ale když v roce 1953 Ava otěhotněla, Frank z toho byl nadšený. Jeho manželka toto nadšení bohužel nesdílela a ze strachu o svou kariéru šla bez Frankova vědomí na potrat. Následně se přestěhovala do Madridu, kde měla poměr s nejslavnějším toreadorem světa Luisem Miguelem Dominguiem. O rok později podala žádost o rozvod. Zdrcený Sinatra si podřezal žíly a skončil v nemocnici. Ava tam za ním už nikdy nepřišla. V roce 1957 se rozvedli.

Mohlo by se vám líbit

Marilyn Monroe a její osudoví muži

Štěstí ve (filmové) hře, neštěstí v lásce. I tak lze popsat milostný život Marilyn Monroe, který rozhodně nebyl zalitý sluncem.
marianne.cz

Sintra chtěl Gardner získat i po letech zpět

Frank Sinatra se dlouho nedokázal smířím s tím, že o svou zelenookou lásku skutečně přišel. Jeho album z roku 1957 Where Are You je jedno z nejsmutnějších z celé jeho diskografie. Rozvod byl ostře dokumentován tiskem a v podstatě dostal Franka opět na výsluní. Když v roce 1965 pozval Frank Avu do Říma na natáčení filmu Von Ryanův Expres, bylo zřejmé, že se i po těch letech stále snaží Avu získat zpátky. Podle vyjádření herce Brada Dextera bylo pro Franka těžké vidět svou životní lásku, jak si ničí život alkoholem. Přestože byl rozvod její iniciativa, velice ji to psychicky zničilo a z Avy se stala alkoholička.

Gardner měla jejich společnou fotku na stolku až do úplného konce

Později se Ava stáhla do ústraní, mimo veřejnost a objektivy. V roce 1986 ji zastihla těžká mozková příhoda, po které částečně ochrnula. Nechtěla pak už ani přijímat telefonní hovory, ovšem, když jí volal Frank, držely jí údajně ošetřovatelky sluchátko u ucha, aby jí její životní muž mohl říkat, že ji miluje, a že stárnutí nestojí za nic. Na nočním stolku měla jejich společnou fotku. Ava zemřela na zápal plic 25. ledna 1990 ve věku 67 let. Frank zemřel o osm let později ve věku 82 let.

 

Frank Sinatra a Ava Gardner
Zdroj článku

Související články

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování

5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování

Zábava
Dovolenkové čtení 2024: 5 tipů na knihy, které by vám letos neměly chybět v plážové tašce

Dovolenkové čtení 2024: 5 tipů na knihy, které by vám letos neměly chybět v plážové tašce

Zábava
Cestujte s dětmi po Evropě: V těchto 4 městech najdou vyžití malí i velcí

Cestujte s dětmi po Evropě: V těchto 4 městech najdou vyžití malí i velcí

Zábava
Květnový úplněk podle čísel a hvězd: Pozor na zbrklé jednání a následky, které mohou mrzet

Květnový úplněk podle čísel a hvězd: Pozor na zbrklé jednání a následky, které mohou mrzet