Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Nalaďte se na Vánoce! 5 vánočních hitů, které nikdy nezestárnou

Info ikona
Vánoce

Co by to bylo za Vánoce bez poslouchání těch nejznámějších vánočních písniček? My vám přinášíme pětici nestárnoucích vánočních klasik, se kterými si můžete zpříjemnit nejen Štědrý den.

Eliška Vrbová | 20. 12. 2022

Jingle Bell Rock

Písnička, kterou máme většinou spojenou hlavně s filmem Protivný sprostý holky z roku 2004, pochází už z roku 1957 a nazpíval ji Bobby Helms. Od té doby se objevila v různých verzích v mnoha filmech i seriálech a nazpívala ji celá řada umělců, včetně Hilary Duff či Billyho Idola. Původní záměr byl osvěžit klasickou Jingle Bells, nakonec vznikla píseň minimálně stejně oblíbená a známá.

Mohlo by se vám líbit

Baby, It's Cold Outside

O tomto hitu z roku 1944, který dokonce získal Oscara za nejlepší filmovou píseň, se v minulosti hodně mluvilo. Písnička to sice není tak docela vánoční, nicméně díky zimní tematice se v rádiích hraje hlavně v tomto období. Americká rozhlasová stanice Cleveland ji však hrát přestala, kvůli kontroverznímu textu, který byť zní jako nevinné flirtování, může působit jako nucení ženy do něčeho, co ona nechce. 

Christmas Is All Around

Nezapomenutelná vánoční verze písně Love Is All Around se objevila ve filmu Láska nebeská z roku 2003. Tam ji nazpíval Bill Nighy v roli rockera Billyho Macka, který se snaží o "comeback za každou cenu". Původní verze se o deset let dříve objevila ve filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb rovněž ze scénáristické dílny Richarda Curtise.

All I Want for Christmas Is You

Titul nejprodávanější moderní vánoční píseň si vysloužil právě tento hit od Mariah Carey z roku 1994. Aktuálně má oficiální klip na YouTube přes 745 milionů zhlédnutí. Písnička se také objevila ve filmu Láska nebeská, kde ji zpívala Olivia Olson, představitelka Joanny. Ta písničku nazpívala tak dokonale, že museli její hlas upravit, aby zněl více dětsky.

Feliz Navidad

Pravděpodobně jediná vánoční píseň, která není nazpívaná anglicky a dokázala se probojovat do světových rádií. V roce 1970 napsal Feliz Navidad portorický zpěvák José Feliciano. Postupem času se do jinak španělsky zpívané písničky probojoval verš "I Wanna Wish You a Merry Christmas". Do hitparády nejlepší stovky písní podle amerického časopisu Billboard se hit dosta hned dvakrát - poprvé v roce 1998 na 70. místo a pak téměř o dvacet let později na 44. místo.

Zdroj článku