Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Navštivte výstavu česko-venezuelské umělkyně Kateriny Bohac

Galerii latinského umění v centru Prahy založila Katerina Bohac už před pěti lety. Nyní můžete její díla vidět v pražském Centru Černý Most až do 22. června, kdy se v nákupním centru pořádá Festival jógy. Výtěžek z prodeje obrazů podpoří humanitární organizaci Embracing the World.

Eliška Vrbová | 5. 06. 2019

Češka po tatínkovi, Venezuelanka po mamince, to je umělkyně Katerina Bohac Linares, která už pátým rokem vede Latin Art Gallery v centru Prahy v Jungmannově ulici. Právě tam se snaží představovat to nejlepší z latinskoamerického a mezinárodního umění ve střední Evropě. V galerii najdete současné umění včetně obrazů, fotografií, grafiky, soch, instalací a videoartu.

Nyní jsou ale obrazy Kateriny Bohac vystaveny v Centru Černý Most v Praze. Koná se zde totiž prodejní výstava Mujeres de mundo (Ženy světa). Výtěžek z prodeje obrazů vystavených v této expozici bude věnován na charitativní účely humanitární organizace Embracing the World, která pomáhá potřebným na celém světě zabezpečit jejich základní životní potřeby.

V sobotu 22. června navíc Centrum Černý Most pořádá Festival jógy, kde bude mít Katerina Bohac od 9 do 12 hodin výtvarný workshop na motivy přírody. Po celé dopoledne je naplánované cvičení jógy pro děti, dospělé i seniory. A pokud jste ranní ptáče, vyražte už v 8:30 na léčivou meditaci s Kateřinou Černou.