Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Nejlepší filmy o křehkém vztahu mezi maminkami a dcerami

V dětství k maminkám vzhlížíme, během dospívání jimi opovrhujeme a v dospělosti zjišťujeme, že jsou naše nejvěrnější a nejlepší kamarádky. Užijte si Den matek se svou maminkou a v rámci oslav si pusťte film nebo seriál, který mapuje složité i krásné vztahy mezi matkami a dcerami.

Baby boom

J.C. Wiattová (Diane Keaton) má všechno, o čem kdy snila. Perfektní práci, newyorský byt i partnera, se kterým neplánuje svatbu ani děti. Jenže člověk míní, život mění, a tak J.C. čelí nové životní výzvě. Po smrtelné autonehodě bratrance Andrewa a jeho manželky dostane do opatrovnictví malou Elizabeth, a rázem se promění v maminku na plný úvazek. Romantická komedie  Baby boom je krásným pohlazením po duši a důkazem, že kariéra není všechno.

Lady Bird

Dospívání není jednoduché a své o tom ví i hlavní hrdinka filmu Lady Bird - Christine (Saoirse Ronan). Pokud se domníváte, že tento film je jenom pro teenagery, pak mu zkuste dát šanci. Možná v něm naleznete i vám blízká témata, která jsou nadčasová a platná pro všechny generace. Nutno dodat, že toto komediální drama americké režisérky Grety Gerwig získalo dva Zlaté glóby, dvě ceny New York Film Critics Circle a jednu Los Angeles Film Critics Association.

Druhá nebo první

Nevyléčitelně nemocná Jackie (Susan Sarandon) se snaží navázat vztah s novou přítelkyní svého bývalého manžela. Moc dobře si je totiž vědoma, že právě Isabel (Julia Roberts) převezme její mateřské otěže a bude nablízku jejím milovaným dětem při důležitých životních etapách. Dokáže zodpovědná Jackie naučit bohémskou Isabel, jak být milující matkou? P.S.: Před sledováním tohoto filmu si k ruce vezměte alespoň jedno balení papírových kapesníčků.

Hraběnka

V televizním seriálu Hraběnka se můžete těšit na příběh londýnské svobodné matky Katherine (Katherina Ryan), která čelí faktu, že se z její malé dcery stává samostatná bytost. Seriál řeší nejen křehký vztah mezi matkou a dcerou, ale také ukazuje, kam je svobodná žena schopná zajít v případě, že vroucně touží po dalším dítěti.

Mamma Mia

Mamma Mia je filmový muzikál založený na písních skupiny ABBA, který vypráví příběh Sophie (Amanda Seyfried) a její matky Donny (Meryl Streep). První díl se točí kolem Sophiin svatebních příprav a hledání pravého otce. A protože je otázka otcovství velmi nejasná, pozve Sophie na svou svatbu všechny tři potencionální otce (Pierce Brosnan, Colin Firth a Stellan Skarsgård) v naději, že jeden z nich je ten pravý. Za zhlédnutí stojí i pokračovaní s názvem Mamma Mia: Here We Go Again, které se naopak zaměřilo na životní příběh Donny. Retrospektivně můžeme vidět, co všechno Donna zažila ve svém "teenagerském věku", tedy ještě před tím, než se jí narodila dcera Sophie.

Mezi námi děvčaty

Dokážete si představit, že byste se jednoho dne probudila v kůži své matky? Právě to se stalo patnáctileté Anně (Lindsay Lohan) a její matce Tess (Jamie Lee Curtis), které spolu v posledních měsících příliš nevycházely. Po jednom dni stráveném v kůži své rodinné sokyně k sobě znovu nalézají respekt, a především pochopení. Pokud se chcete podívat na oddechový film, pak je Mezi námi děvčaty správnou volbou.

Herself

Hlavní hrdinku Sandru (Clare Dunne) dlouhodobě týral manžel, a tak bylo jenom otázkou času, kdy se svými dvěma malými dcerami uteče do bezpečí. A tak Sandra ze dne na den buduje nový domov a nalézá důvěru k cizím lidem, kteří jí podávají pomocnou ruku. Nový začátek je důležitý nejen pro její děti, ale také pro Sandru samotou. Krok po kroku totiž zjišťuje, jak silnou ženou je, a zároveň v sobě objevuje schopnosti, o kterých doposud neměla ani tušení.

Zdroj: csfd.cz

Mohlo by se vám líbit

Už víte, čím obdarujete svoji maminku? Máme tipy na ty nejkrásnější dárky ke Dni matek

Příští neděli budeme oslavovat ty nejdůležitější osoby na celém světě – naše maminky. A proto je nejvyšší čas, abychom začali přemýšlet, čím jim tentokrát uděláme radost. Bude to jemný šperk, veselé ponožky, nebo spíš něco praktického? Vybrali jsme tipy na dárky ke Dni matek, kterými svou maminku určitě potěšíte.
marianne.cz

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace