Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Oblohu rozzáří super úplněk ve znamení Ryb: Přinese úrodu hub a příležitost počít potomka

Druhý srpnový úplněk se odehraje přesně 31.8. ve 3:53 hodin, ale jeho energie můžete cítit i v předcházejících či následujících dnech. Protože bude ve znamení Ryb, očekávejte přecitlivělost, ale i potřebu duchovního růstu.

Zuzana Heralová | 28. 08. 2023

Z astrologického pohledu je srpen výjimečný tím, že se v něm odehrají dva super úplňky. Je to vzácný jev, což dokazuje i to, že se mu říká „modrý měsíc“. Ne snad, že by v něm hrála roli modrá barva. Označení vychází z anglického výrazu „once in a blue moon“, což se dá do češtiny přeložit jako „jednou za uherský rok“. Každopádně bude Měsíc na své dráze blízko Zemi, takže se bude zdát větší a skoro na dosah.

Všichni víme, že úplněk může být díky svým energiím poměrně náročný. Mnohdy totiž právě v této době vystupují do popředí problémy, které je nutno v životě konečně dořešit. Tento úplněk spadá do znamení Ryb, mystického vodního znamení spojeného s nadějemi, sny, uzdravením a uzavřením určitého životního cyklu. Více než kdy jindy poslouchejte intuici, která je pro znamení Ryb velmi charakteristická a bude se hlásit o slovo.

Mohlo by se vám líbit

Bydlení podle horoskopu! Víme, co které znamení potřebuje ke štěstí

Máte rádi pořádek, eleganci, nebo potřebujete především útulný domov? Napoví to o vás datum narození a znamení zvěrokruhu, ve kterém jste se narodili. Jak je to s vašimi blízkými?
marianne.cz

Lidé narození ve znamení Ryb bývají obecně citliví, jemní a starostliví. Mívají dobře rozvinutou intuici, kterou dokážou efektivně využít. Na druhou stranu bývají i ustrašení a snadno manipulovatelní. Právě tyto vlastnosti mohou během úplňku vyvstat do popředí u každého z nás.   

Na co se zaměřit?

Úplněk ovlivní nejen naše emoce, ale i fyzické tělo. Očekávejte větší citlivost dolních končetin, zejména nártů, kotníků, chodidel a prstů u nohou. Snažte se je nepřetěžovat a také si dávejte pozor na vyvrknutí, uklouznutí či další drobné úrazy. Zaměřte se také na podporu lymfatického systému. Hodně pijte, aby se tělo mohlo snadno zbavit všech škodlivin. Doporučuje se pití detoxikačních čajů z bylinek, které mají diuretické účinky. Jde například o kopřivu, pampelišku, lopuch, maliník či žebříček. Pokud to půjde, snažte se být spíše v klidu a dopřát organismu relaxaci místo intenzivních fyzických aktivit.  

Mohlo by se vám líbit

Horoskop: Zjistěte, v čem je vaše dítě výjimečné. Býci jsou nezastavitelní, Lvi vás rozesmějí

Dle astrologie má každé dítě určitou přednost, která náleží k jeho znamení zvěrokruhu. Zjistěte, v čem vyniká vaše dítě. Bude to pracovitost, cílevědomost, empatie nebo jiná vlastnost? Jaký potenciál se v něm ukrývá?
marianne.cz

Magické rituály

Super úplněk je bezpochyby magickým momentem, který přináší možnost splnit si přání a jít svému štěstí naproti. Nástrojem mohou být rituály na otevření třetího oka, přivolání štěstí nebo posílení sebelásky a vnitřního dítěte.

Efektivní je také jednoduchý rituál, během něhož se zbavíte všeho, co vás trápí a chcete to ze života jednou provždy odstranit. Jak ho provést?

  • Napište si na papír všechno, čeho se chcete zbavit.
  • Během úplňkové noci zapalte bílou svíčku a požádejte Vesmír o pomoc a podporu.
  • Papír spalte a popel hoďte do vody, která teče a může tedy vše špatné odnést pryč.
  • Představte si a prociťte, jak vám bude, až se vaše přání splní a vy se zbavíte toho, co už nechcete.
  • Nakonec nezapomeňte Vesmíru poděkovat za pomoc.     

Fungují pověry?

Úplněk bývá vždy spojen i s řadou různých pověr, které se dají pozorovat napříč kulturami. Ten nadcházející údajně podporuje růst hub, což potvrzují někteří mykologové. Ti zvýšený výskyt hub vysvětlují slapovými jevy Měsíce, jež vytahují ze země podzemní vodu, a tím dávají podhoubí důležité živiny. Vědecky ale toto tvrzení podloženo není.

Další pověrou, které mnozí lidé přisuzují význam, je početí potomka. Úplněk je totiž symbolem naděje a příležitostí nového začátku. Takže pokud toužíte po dítěti, úplňková noc by mohla splnění vašeho přání podpořit.   

Zdroj článku

Související články

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Zábava
Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici