Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Podzim plný knižních novinek! Které si nesmíte nechat ujít?

Dny se zkracují, světla ubývá, a tak nezbývá nic jiného, než rozsvítit lampičku, posadit se do křesla a přečíst si poutavou knihu.

Dívka, která musí zemřít - David Lagercrantz

V září vyšel nejen ve Švédsku, ale i v dalších státech, mezi které patří i Česko, poslední díl série Milénium. Kniha, pod kterou je podepsán David Lagercrantz, jež na tvorbu Stiega Larssona navazuje od roku 2015, nese název Dívka, která musí zemřít a opět slibuje příběh, z kterého doslova mrazí.

Knížka
Zdroj: Host

Dívej se, jak zemře - Anna Bågstamová

Autorka Anna Bågstamová pracuje jako právnička ve švédském Parlamentu. Jejím prvním literárním počinem byl audio seriál Stockholm Psycho (2017), který byl navržen na cenu za nejlepší krimi debut Crimetime Specsavers Award. Dívej se, jak zemře, je její první román, který představuje postavu sympaticky nedokonalé vyšetřovatelky ve stylu Bridget Jonesové. Zdánlivě jednoduchý příběh rychle nabírá obrátky a svižně spěje k šokujícímu závěru. 

Kniha
Zdroj: Metafora

Nůž - Jo Nesbo

Další velkou událostí v oblasti detektivní literatury ze severu je čerstvě vydaná dvanáctá kniha Joa Nesboho s Harrym Holem, který ještě zdaleka neřekl poslední slovo, ačkoliv jeho vyhlídky na začátku díla s názvem Nůž nejsou zrovna růžové. Pro ty, kteří s Harry Holem prožili už alespoň jedno dobrodružství, bude tahle kniha jistě skvělým podzimním společníkem, jelikož Nesbo má svým fanouškům ještě rozhodně co vyprávět.

Kniha
Zdroj: Kniha Zlín

InTyMně – Markéta Lukášková

Markéta Lukášková zazářila svou prvotinou Losos v kaluži, na kterou navázala knížkou Panda v nesnázích. Na konci října vyjde této mladé autorce třetí knížka s názvem InTyMně. Tentokrát se Markéta ponoří do vzpomínek na dětství. Některé budou naivní, pubertálně vzdorné a třeba i dospělácky bolestné. Budete se u nich smát, pokyvovat hlavou a pocítíte úlevu, že v tom všem zmatku, co se v životě děje, rozhodně nejste sami.

Kniha
Zdroj: Motto

21 lekcí pro 21. století – Yuval Noah Harari

Ve výběru nejočekávanější novinek nemůže chybět ani kvalitní non fiction, která vás vyzbrojí kritickým myšlením a otevře nové obzory. Po mimořádně úspěšných knihách Sapiens a Homo Deus, ve kterých přinesl zprávu o minulosti a budoucnosti lidstva, se Yuval Noah Harari obrací k přítomnosti a v knize 21 lekcí pro 21. století nabízí pomocnou ruku k tomu, abyste se lépe vyznali v dnešním, občas trochu popleteném, světě. A věřte, že to opět bude brilantní, břitké, vtipné, chytré a naléhavé.

Kniha
Zdroj: Leda

Cilčina cesta – Heather Morrisová

Na konci listopadu vyjde volné pokračování bestselleru Tatér z Osvětimi – Cilčina cesta, v níž autorka Heather Morris rozkryje příběh jedné z nejvýraznějších vedlejších postav. Kniha slibuje opět silný příběh z koncentračního tábora Osvětim, tentokrát z pohledu šestnáctileté Cilky, jíž krása zachránila život, ale zároveň ji odsoudila k další nelehké cestě

Kniha
Zdroj: Cpress

ZDROJ - Dr. Tara Swartová 

Knížka Zdroj navazuje na bestseller Tajemství Rhondy Byrne a převratným způsobem jej dál rozvíjí. Otevřete mysl, využijte potenciál svého mozku a zásadním způsobem změníte svůj život. Kniha, postavená na nových vědeckých poznatcích na poli neuroplasticity mozku, obsahuje konkrétní plán sestávající ze čtyř kroků, který vás dovede k nejlepšímu využití vaší mozkové kapacity. Najdete zde inspirativní příklady z praxe i praktická cvičení. Výsledkem je účinný a srozumitelný návod, který restartuje vaše myšlení a motivaci a zbaví vás negativity.

Kniha
Zdroj: Metafora

Na jakou knižní novinku se těšíte? 

ČTĚTE TAKÉ: Inspirace na nové knížky? Sledujte bookstagramy

Související články

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne