Přejít k hlavnímu obsahu
Zábava

TIP NA VÝLET: 4 nejlepší hudební festivaly v Evropě

Jména festivalů otevírajících sezónu, jako je americká Coachella nebo britské Glastonbury, už jste určitě slyšela. Protože léto je ale teprve před námi a festivalů se odehraje spoustu po celé Evropě, máme tu pro vás tipy na čtyři hudební festivaly, které určitě stojí za letní výlet do zahraničí.

Eliška Vrbová | 10. 06. 2017

Calvi On The Rocks, Korsika

Pokud přemýšlíte, kam všichni v letních měsících mizí z Paříže, buďte si jistá, že je to pravděpodobně na Korsiku, a to zejména kvůli festivalu Calvi on the Rocks. Ten letos proběhne od 30. června do 5. července, tedy ve velmi podobném termínu, jako 52. ročník mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Už je jen na vás, který z těchto dvou festivalů si vyberete.

Lowlands, Nizozemí

Je to ten nejlepší festival, o kterém jste zatím neslyšela. S hvězdami britské hudební scény, jako jsou The XX, Mumford & Sons, alt-J nebo Bastille je jedním z nejočekávanějších festivalů této sezóny. Proběhne od 18. do 20. srpna a příjemným bonusem je, že je to jen hodina cesty od Amsterdamu.

Way Out West, Švédsko

V druhém největším městě Švédska vystoupí od 10. do 12. června Lana Del Rey, Frank Ocean, Major Lazer nebo Regina Spektor. Takže pokud se chystáte na putování po Skandinávii, mohl by festival Way Out West být příjemnou zastávkou.

Sziget, Maďarsko

Nedaleko od našich hranic se v maďarské metropoli koná od 9. do 12. srpna jeden z nejlepších festivalů v Evropě. Letos vystoupí například Rita Ora, The Chainsmokers nebo zpěvačka P!NK. Tento festival každoročně přivítá okolo půl milionu návštěvníků.