Přejít k hlavnímu obsahu
Zábava

Zázrak jménem bullet journal - perfektní nástroj k organizování vašeho času

S koncem ledna jste se možná už vzdala některých svých novoročních předsevzetí, ale vězte, že na přehledné organizování vlastního času není nikdy pozdě. My jsme se rozhodli vám představit takzvaný bullet journal, diář a plánovač, který si můžete vytvořit úplně podle svého. Stačí vám k tomu tři věci: pero, sešit a odhodlání.

Eliška Vrbová | 28. 01. 2018

Co to vlastně je bullet journal?

Je to zkrátka sešit, ve kterém najdete všechny informace, které potřebujete mít stále u sebe a do hlavy se vám už nevejdou. Schůzky, narozeniny, plány, ale i dlouhodobější cíle a sny. Existuje mnoho způsobů, jak si takový diář a deník v jednom vytvořit. Platí však pravidlo, že nad textem by ideálně měly převažovat symboly, grafy, přehledy a ilustrace.

Úplně první bullet journal vytvořil newyorský designér Ryder Carroll. Nazývá tuto metodu vedení poznámek "analogovým systémem digitálního věku".

Nejvíce inspirace, jak si svůj bullet journal vytvořit, najdete samozřejmě na Instagramu, ale také na Pinterestu. Najdete tam minimalistické, ilustrované, barevné i černobílé varianty. Stačí zadat hashtag #bulletjournal

Ideálními společníky pro vytváření bullet journalu budou především kvalitní psací potřeby. Důležitý je také výběr sešitu či bloku, do kterého se vám bude dobře psát i kreslit, a který zároveň ustojí i časté otevírání a vejde se vám do kabelky. Z takových bloků můžete vybírat i v našem e-shopu.