Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Ze života svatebního fotografa

Přirozené, uvolněné, elegantní. Takové by měly být svatební fotky. Víme, kdo vám je vykouzlí.

Karolína Peřinová | 17. 11. 2019

Svatba je neopakovatelná událost, kterou si chceme vybavovat znovu a znovu, až do konce života. Svatební fotky vám připomenou ty nejlepší momenty. Aby z nich ale dýchala nádherná atmosféra, která se linula celým dnem, musí je pořídit někdo opravdu zkušený. Správný svatební fotograf se dokáže naladit na vlnu ženicha i nevěsty a prostřednictvím fotek jim vytvořit pomyslný stroj času.

Štěpán Vrzala se věnuje svatební fotografii přes deset let a říká: ,,Jsem opravdu nadšený, když od svých klientů slyším, jak je mé fotky znovu a znovu vrací v čase a připomínají jim ty nejlepší momenty z celého dne“. Jak to Štěpán Vrzala dělá, aby fotky ze všech svateb, na kterých byl, měly ten správný nádech? ,,Správně zachycený okamžik je jenom polovina mé práce, kterou miluji. Zbytek je o citu a zkušenostech, o vidění světla a barev, o perfektní kompozici, která mé klienty ukáže v té nejlepší podobě.”

vrzala
Zdroj: Štěpán Vrzala

Když si prohlížíte jeho fotky, začnou se vám honit hlavou samá superlativa. Styl fotek je přirozený, uvolněný a velice působivý. Skvěle jsou zachyceny detaily jako malá gesta náklonnosti mezi svatebčany, momentky, slzy dojetí, které už jsou na krajíčku. „To je to, co rád zachycuji znovu a znovu - neopakovatelnou krásu každého okamžiku.“ dodává Štěpán.

Při focení s ním nečekejte žádné nepřirozené postoje, výrazy v křeči ani nucené pózování, jak je občas na svatbách vidět. Štěpán sleduje celé dění a s lehkostí sobě vlastní zachycuje průběh celého svatebního dne. „Rád lehce poradím a pomůžu naladit ženicha a nevěstu na to být sami sebou. Focení je pak příjemnější a vše se děje velice přirozeně.“

A odkud čerpá inspiraci? Z procházek přírodou, cestování a jógy. Prý přináší jeho práci lehkost a eleganci. Někdo by řekl, že jsou to vcelku obyčejné věci. Ale to je zřejmě to, proč jsou jeho fotky tak neobyčejné.

Podívejte se do galerie na ukázku jeho práce.

Svatební momenty od fotografa Štěpána Vrzaly

Souvislející články

Zábava

<span>Čtyři dohody: Chcete mít větší radost ze života? Následujte tuto starověkou moudrost </span>

Čtyři dohody: Chcete mít větší radost ze života? Následujte tuto starověkou moudrost

Zábava

<span>KVÍZ: Kdo byli Kapuleti a Montekové? Otestujte své znalosti o díle Williama Shakespeara</span>

KVÍZ: Kdo byli Kapuleti a Montekové? Otestujte své znalosti o díle Williama Shakespeara

Zábava

<span>6 kroků k uzdravení vnitřního dítěte: Pomohou ke štěstí, lásce i úspěchům v dospělosti</span>

6 kroků k uzdravení vnitřního dítěte: Pomohou ke štěstí, lásce i úspěchům v dospělosti

Zábava

<span>KVÍZ: Poznejte český film jen podle jedné fotky</span>

KVÍZ: Poznejte český film jen podle jedné fotky