Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

MARIANNE FITCHALLENGE #5: Eliška nachází lásku ke sportu!

Módní redaktorka Eliška nikdy pravidelně necvičila, a tak si ke sportu během Fitchallenge musela najít cestu. Dostatečnou motivací jí jsou džíny velikosti S, do kterých by se zase chtěla dostat. Co myslíte, podaří se jí to?

Promotion | 23. 03. 2020

Na začátku výzvy

Po vstupním měření doporučila Elišce nutriční expertka Zuzana Pavelková Šafářová lehkou redukci celkových tělesných tuků. „Eliška má zpomalený metabolismus, což by mohlo v budoucnu vést k přibírání na váze. Samotnou úpravou stravovacích návyků lze sice redukovat tělesné tuky, ale společně s pohybovou aktivitou by mělo dojít ke zrychlení metabolismu a eliminaci jo-jo efektu,“ uvádí Zuzana. Zároveň se Eliška od začátku snaží odbourat nevhodné stravovací návyky, které získala během studií.

Ve zdravém těle zdravý duch

Eliška nikdy předtím pravidelně necvičila, proto v první fázi musela dávat pozor, aby její tělo stihlo po zátěži vždy dostatečně zregenerovat. To se povedlo a už při druhém měření měla krásné výsledky. Úbytek váhy na ní nutriční expertka Zuzka poznala ještě než si vůbec stoupla na váhu. Eliška se zkrátka na první pohled cítí dobře ve svém těle. Ke spokojenosti jí pomáhají i přípravky z řady Nivea Q10. Ty znatelně zvyšují pevnost a pružnost pokožky, což je poznat již za deset dní. Po měsíci to Eliška zaznamenala i na projevech celulitidy, které byly mnohem méně znatelné. To samozřejmě připisujeme celkové změně životosprávy. Přípravky Q10 jsou ale taková třešnička na dortu, která vás k vaší vysněné postavě ještě víc popostrčí. Nejen Eliška, ale i všechny redaktorky, které jsou do Marianne Fitchallenge zapojeny, oceňují, že všechny tyto tělové přípravky se okamžitě vstřebávají a pokožku nabíjejí energií. A co si budeme povídat, tu po dvou měsících výzvy holky zoufale potřebují!

Nivea
© Michal Fanta
Před tréninkem Eliška navíc nedá dopustit na micelární odličovací ubrousky Nivea, které dokonale odstraní i voděodolný makeup z tváře a očí.

Co Elišce nesmí chybět dále, kromě oblečení, chybět ve sportovní tašce? 

- suchý šampon: první pomoc po ranním cvičení před cestou do kanceláře nebo do školy

- deodorant Nivea, který má příjemnou vůni a je šetrný i k citlivé pokožce

- tónovací krém v houbičce Nivea Cushion, který se snadno nanáší a hydratuje

- regenerační svačina většinou v podobě ovoce

- voda, protože pitný režim je jedním z hlavních pilířů zdravého životnho stylu

- ručník a osvěžující sprchový gel s vůní citronové trávy

Eliška + sport = VSL

Na Elišku musíme prozradit, že ze všech redaktorek navštěvuje adidas Runbase nejčastěji „V Runbase mě nejvíc baví tréninky Movement & Strength s koučem Matějem a Girls Workout s kapitánkou adidas runners Adélou. I když jsou tréninky pro začátečníka, jako jsem já, někdy velmi náročné, mám po nich vždycky skvělý pocit, že jsem udělala něco pro svoje tělo. Když mi něco nejde, vždycky mi pomůžou a vysvětlí, jak daný cvik dělat správně. Díky jejich radám se teď častěji odhodlám cvičit i doma," dodává Eliška.

Káva jako pomocník při hubnutí

Také jako milovnice kávy, kterou z ní vychoval erasmus v Itálii, ocenila tip od Zuzky. Doporučila jí pít kávu před každou pohybovou aktivitou. Proč? „Pití kávy (ideálně klasického espressa bez mléka či s velmi malým množstvím mléka) v době 30-45 min před pohybovou aktivitou pomáhá uvolnit tělesné tuky. Sportovci využívají této strategie pro zvýšení výkonnosti, zmírnění únavy a zároveň, aby při výkonu šetřili svalový glykogen (energii ze svalů) například na závěrečné zrychlení v koncovce závodu/zápasu. Lidé redukující tělesnou hmotnost mohou využít této strategie pro efektivnější spalování tělesných tuků. Aby strategie fungovala, je potřeba mít však vybudovanou určitou fyzickou kondici, pokud je nulová, efekt to příliš nepřináší. Pokud tedy už kávu pijete, vychutnejte si ji před cvičením. Kofein je možné dodávat i v jiné podobě, například ve formě kvalitního zeleného čaje. Pozor ovšem i na možné negativní účinky, vysoké množství kofeinu stejně jako příjem v pozdních hodinách může narušit spánek, a tím pádem důležitou regeneraci,“ vysvětluje nutriční expertka. Toto doporučení se Elišce nejlépe dodržuje v naší kanceláři, kde je zásob kávy vždy dost. Momentálně nás při práci nakopává Espresso Intenso z Tesco.

tesco

Zákulisí tréninků