Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

3 nejdojemnější momenty z letošních Oscarů

Info ikona

Pokud jste noční sovy, pak jste se u televizních obrazovek dojímali už v noci z neděle na pondělí. Ti, kteří předávání Oscarů zdárně zaspali, nemusí zoufat. Podívejte se s námi na nejsilnější momenty z 91. ročníku udílení cen filmové kritiky.

Oscaři – svátek filmu, který se odehrává v Los Angeles, patří k nejsledovanějším událostem roku. Není divu, že kolem sebe vzbuzuje humbuk a fanoušci mu nic neodpustí. Hned první zápletka letošního udílení přišla několik týdnů před samotným začátkem. Plánovaný moderátor večera herec Kevin Hart se dostal do hledáčku organizátorů, kteří „vyčmuchali“, že jeho Twitter byl v minulosti plný dehonestujících komentářů vůči gayům. Výsledek? Po třiceti letech se Oscaři udílely bez moderátora! O co větší problémy musely Oscaři řešit před začátkem, o to hladší byl samotný průběh jejich udílení. Nedošlo k žádným velkým trapasům, šarvátkám ani hvězdným manýrům. Naopak se na pódiu odehrálo hned několik dojemných scén, které chytly za srdce i zarputilého odpůrce světa filmu.

Lady Gaga & Bradley Cooper

Kdo za posledních pět měsíců neslyšel písničku Shallow, ten jako kdyby ani nežil. Provází nás po nákupních centrech, line se z autorádia, slyšíme ji z televize. Její neustálá přítomnost v mnohých vzbudila pocit, že tenhle song už nedokáže ničím překvapit. To by ovšem do celé záležitosti nesměla vstoupit Lady Gaga s Bradleym Cooperem. Jedinečná dvojka, která si vedle sebe zahrála ve filmu Zrodila se hvězda, vystřihla na pódiu neopakovatelnou show. Emoce lítaly vzduchem jako tornádo a husí kůži měli nejen přítomní hosté, ale i televizní diváci. Třešničkou na dortu byla závěrečná pasáž, při které si Bradley přisedl ke zpěvačce. Silný, úžasný a nepřekonatelný hudební zážitek. 

Shallow podruhé

Ještě chvilku zůstaneme u mega hitu Shallow. Asi nikoho v sále nepřekvapilo, že se song Shallow stal nejlepší filmovou písní. Co ale nikdo nečekal, byl emotivní proslov Lady Gagy. "Pokud právě teď sedíte doma na gauči a sledujete toto, musím vám říct, že je to tvrdá práce. Pracovala jsem dlouho a tvrdě, ale není to o vítězství. Je to o tom, nevzdat to. Jestli máte sen, bojujte za něj. Je to o disciplíně a vášni. Nezáleží na tom, kolikrát vás odmítnou, nebo upadnete. Je to o tom, kolikrát se postavíte a máte odvahu pokračovat. Děkuji,“ pronesla se slzami v očích zpěvačka. A my bychom se pod její proslov ihned podepsali. 

Info ikona

Favoritka!

Svého Oscara už na poličce jistě vystavuje britská herečka Olivia Colmanová, která ho získala za hlavní roli ve filmu Favoritka. Také Olivia se na pódiu nechala unést emocemi, a tak se v jedné vteřině smála a ve druhé plakala. Zároveň se roztomile omluvila hereckým kolegyním, které v souboji o sošku porazila. „Glenn Closeová, jsi mým idolem už tak dlouho. Takhle jsem to nechtěla,” prohlásila na konto herečky, která byla taktéž favoritkou. Krásný, silný a zároveň lehce roztržitý proslov, který však poukázal na Oliviinu lidskost. 

Co říkáte na rozdělení sošek? Vyhrál váš favorit? A jaký moment považujete za nejsilnější? 

ČTĚTE TAKÉ: OSCAŘI 2019: To nejlepší z červeného koberce