Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

3 tipy, jak si doma vyčistit vzduch

Věděli jste, že vzduch ve vašem domě nebo bytě je dvakrát až pětkrát více znečistěn než vzduch, který dýcháte venku?

Anonymous | 23. 06. 2017

Pravidelně chodíme na lékařské prohlídky, zobeme prášky, stresujeme se se kvůli alergiím, ale zanedbáváme věc, která může být příčinou mnoha našich problémů. 

Vše od matrací po dětské pyžamo může obsahovat  toxiny, plísně a roztoče, které způsobují virážky, kašel, podráždění očí nebo astma. 

Je těžké bojovat s tím, co nevidíme. Tady jsou tři tipy, jak můžete vyčistit vzduch ve svém domově. 

1. Rostliny 

Zahrnout do svého domova květiny je skvělý způsob, jak přirozeně čistit vzduch v místnosti. Americká vesmírná agentura NASA provedla studii, ve které zkoumala schopnosti rostlin čistit vzduch. Podle jejích výsledků bystě měli mít alespoň jednu rostlinu na každých 9m čtverečných. 

r

2. Svíčky z včelího vosku

Pokud milujete romantické světlo svíček a váš domov je jich plný, pak byste měli dávat velký pozor, abyste nekupovali svíčky parafinové, které při pálení vypouštějí do vzduchu ropné deriváty, toluen a saze. Zvolte místo toho svíčky z včelího vosku, které neutralizují toxické složky ve vzduchu. 

s

3. Esenciální oleje

V přítomnosti esenciálních olejů například ze skořice, oregana, rozmarýnu, tymiánu, grapefruitu, citronu nebo tea tree žádné viry, bakterie či plísně nemůžou přežít. Stude z americké Weber State University ukázaly, že esenciální oleje zabíjí 99,96% vzduchem přenášených bakterií.

s

Ideální je, když máte kombinaci všech nejúčinějších esenciálních olejů. Perfektní řešení je Puressentiel čistící sprej  41, který bojuje s roztoči i plísněmi a zároveň redukuje zdroje alergenů. Navíc jeho složení je 100% přírodní stejně jako celá řada přípravků Puressentiel, které máme možnost od tohoto roku zakoupit i u nás.