Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Barbados, Filipíny a Havaj. Toto je 5 nejkrásnějších pláží světa

Azurové moře, nejjemnější písek, vulkanické útesy a divoká příroda. Užijte si ještě chvilku prázdninový “mood” a vydejte se s námi na ty nejkrásnější pláže světa!

Anonymous | 28. 08. 2018

Vybraly je pro vás miliony uživatelů serveru TripAdvisor a Cntraveler a určitě se budou líbit i vám. Podívejte se na pět nejlepších.

Honokalani Beach, Wai'anapanapa State Park, Maui, Havaj

pláž

I černá vulkanická pláž může být krásná. Ostatně jeden z pěti havajských ostrovů Maui vyhrává mnoho soutěží, anket cestovních kanceláří a internetových průvodců o vůbec nejkrásnější místo na zemi. “Perlu Havaje”, jak se ostrovu přezdívá, objevil v roce 1786 francouzský mořeplavec Jean-Francois de la Perouse. Žije tu okolo 100 tisíc obyvatel, a když na to šlápnete, objedete ji za den. A nesmíte vynechat pláž Honokalani, která patří mezi oblíbené místo profesionálních fotografů a to díky lávovým útesům, černému písku a divoké zeleni.

El Nido, Palawan, Filipíny

pláž

V okolí El Nida je mnoho různých malých ostrůvků, několik lagun a pláží (až pět desítek), které můžete prozkoumat na lodi nebo kajaku. Je téměř nemožné vybrat si jednu!

Bathsheba Beach, Barbados

pláž

Možná víte, že se tu narodila Rihanna, ale asi netušíte, že se tu nachází ty nejkrásnější pláže světa. Jsou divoké, zelené, písčité a dá se tu surfovat. I když se Barbados stal populárním instagramovým spotem, zástupy turistů tu nepotkáte, spíše místní lidi užívající si sluníčko a relax pod palmami.

Grace Bay, souostroví Turks a Caicos, Karibské moře

pláž

Vítězná pláž ankety TripAdvisoru. Bělostný a jemný písek a zářivě tyrkysová barva Atlantiku! Grace Bay na britském zámořském souostroví Turks a Caicos je doslova rájem na zemi, alespoň podle uživatelů populární americké cestovatelské stránky. Ti ocenili především její délku, která je jako stvořená pro dlouhé procházky při západu slunce. Že by vaše první opravdové líbánky?

Baia dó Sancho, Fernando de Noronha, Brazílie

pláž

Tato vyhlášená brazilská pláž skončila před dvěma lety na druhém místě v anketě TripAdvisoru, minulý rok se posunula na první příčku a letos je opět druhá. Je vyhlášená smaragdově modrou vodou a světle žlutým pískem. Uvidíte tu mořské želvy, žraloka útesového a velryby. Ideální místo pro šnorchlování a potápění! Tedy jen v případě, že máte rádi adrenalin.

 

Autorka textu: Dominika Bártová