Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

GLOSA MONIKY MUDRANINCOVÉ: Vedlejší účinky

Dnes ráno jsem zjistila zvláštní věc - tak, jak stoupá křivka výskytu případů koronaviru, roste i křivka na mojí váze. Za pár dní karantény jsem se projedla až ke své nejvyšší hmotnosti, co jsem kdy měla, když nepočítám těhotenství....

Monika Mudranincová | 18. 03. 2020

Připadám si jako Renée Zellweger před natáčením prvního dílu Deník Bridget Jonesové, když musela kvůli roli přibrat deset kilo. Cpu se od rána do večera. Jakoby mi všeobecný stav ohrožení velel: najez se, dokud můžeš. Když jsme teď s kolegyněmi z Marianne na home officu, rodina jaksi předpokládá, že budu vařit teplé večeře. Tak jsem včera udělala špagety carbonara. V receptu bylo šest žloutků – dala jsem hned osm, pak 150 gramů slaniny – dala jsem 200. Přece nás neošidím! Po jídle jsme se všichni svalili k televizi. Manžel do sebe obrátil několik skleniček vína, dcera zhltla makovník a já kýbl zmrzliny. Zprávy o koronaviru se ve stavu totálního zmrtvění daly snést o poznání lépe. Ale to ráno! Ne, fakt jsem se nerozbila, můžeš si na mě stoupnout třeba dvacetkrát a stejně ti budu ukazovat stejně kilo, jako by mi zlomyslně říkala váha. Krám jeden! Musím se holt smířit s tím, že nejsem Renée Zellweger, která prý za každé přibrané kilo inkasovala v přepočtu dva miliony korun. Mně nikdo nic nedá, navíc si opravdu nechci pořizovat nový šatník. Nezbývá, než přestat se cpát a doplnit si endorfiny jinak. Rozhodla jsem se tedy, že dobu v karanténě využiju k tomu, že (opět) zhubnu a budu (opět) cvičit. Pěkně si vyzpovídám svoje kolegyně Petru, Markétu, Kláru a Elišku, které se účastní Marianne Fitchallenge, jak na to. A pak vám napíšu, jak mi to jde. Akorát teď nevím, co s těmi bílky, které mi zbyly z vaření špaget. Na internetu jsem našla recept na ořechové pusinky z bílků. Dává se tam 360 gramů cukru. No nic, tak začnu zítra.

Milé čtenářky, napište nám, jak nepropadnout trudomyslnosti a jak smysluplně naložit s časem v karanténě. A dávejte na sebe pozor! Za celou redakci Marianne vám přeji hlavně pevné zdraví a zůstaňte s námi.

Vaše Monika