Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Jak je to vlastně s tím ženským orgasmem? Tato fakta vás překvapí

Proč ona ano a já ne? A jak ho dosáhnout? Tyto otázky si kladou více než dvě třetiny žen.

Veronika Hong | 5. 10. 2017

Je pátek večer a vy jste připravená na takovou tu domácí akci. Pod sexy šaty si obléknete krajkové spodní prádlo, otevřete láhev vína a začnete smlsnou předehru před cestou za velkým vyvrcholením. 

Tedy to je alespoň to, v co doufáte a nakonec k cíli doběhne pouze jeden z vás. V čem to vlastně vězí? Proč je pro mnoho žen tak složité dosáhnout orgasmu? 

Tady je několik faktů o velkém “O”, které vás možná donutí přehodnotit vše, co jsem si o něm zatím myslela.

1. Evoluce

Před dávnými a dávnými časy jedna žena během sexuálního aktu zlomek vteřiny před vyvrcholením zvolala k Bohům to slastné “Aaaaaaaaaah” a zrodil se orgasmus. Takhle přesně se to asi nestalo, ale jsme vděčny, že k tomu došlo. Co přesně to zapříčilo není lehké vysvětlit. 

Na rozdíl od mužů, ženy nepotřebují orgasmus k reprodukci. U mužů je to jasné: Muž = orgasmus = ejakulace = děti. Ale u opačného pohlaví je to komplikovanější. Mnoho vědců mělo za to, že to má souvislost s plodnými dny a jiní to spojovali s evolucí klitorisu. Do dneška však nikdo nenašel jednoznačnou odpověď. 

2. Orgasmus a historie

V 19. století, hlavně ve viktoriánské Anglii, ženy trpěly nemocí, kterou tehdejší lékaři nazvali “hysterií”. Mezi příznaky patřila úzkost, vznětlivost a nadýmání. Jako léčba se doporučovala tzv. pánevní masáž a jak už možná tušíte, u mnoha žen vedla k orgasmu. Tehdy byl však tento jev nazýván “hysterický paroxysmus” a věřilo se, že dokáže ženám navrátit zpět plné zdraví. 

A ač se to zdá úsměvné, provádět pánevní masáž bylo součástí úkonů viktoriánského lékaře. Časem se ukázalo, že tato práce je časově a fyzicky náročná, a tak v roce 1880 doktor Mortimer Granville přišel s prvním vibrátorem. Tato pomůcka se později přesunula z nemocnic do našich ložnic. 

3. Dosahuje většina žen vyvrcholení?

Podle statistik 75% dotázaných žen nikdy nezažilo orgasmus během pohlavního styku. Je s nimi něco špatně? Odpověď je NE! 

Když se opět ohlédněme do historie, můžeme se přesvědčit, že ženské sexuální touhy byly dlouho opomíjeny. Jak jsme měly vědět, že musíme každá individuálně objevovat své tělo a jeho potřeby, když na prvním místě byla potřeba muže? Ženy si tak vytvořily představu, že existuje jen jedna univerzální odpověď, a to buď mít orgasmus nebo ho nemít. 

Až pozdější výzkumy prokázaly, že největší roli v této problematice hraje psychologie. Jednoduše by žena měla svému partrnerovi říct, co potřebujete. Rychleji, pomalu, více stimulace, delší předehru, pro každou ženu je to jiné. 

To se ale lépe řekne, než udělá. Pořád u mnoha žen převládá pocit trapnosti, když mají přiznat, že nikdy neměly orgasmus. Mezi partnery je nejdůležitější komunikace a ve spokojeném intimním životě obzvláště. Není se čeho bát, je to naprosto normální a rozhodně to neznamená, že by s naším tělem bylo něco v nepořádku. 

4. A teď ta akční část

Teď, když už jste řekla partnerovi, co opravdu chcete, je čas na práci, pořádnou práci. 

Dosáhnout orgasmu vyžaduje víc, než jen ležet. Je nám líto, dámy, ale musíte taky trochu máknout. Většina žen zažije snáze orgasmus, pokud zapojí břišní svaly, nohy a hýždě. Podle vědeckého serveru WebMD musíte stáhnout určité svaly, abyste dosáhly většího prokrvení částí zodpovědných za orgasmus. 

A co se týče vaší hlavy, rozhodně byste jí měly mít čistou a nemyslet na práci nebo problémy. Být myslí přítomna v okamžiku, vás může jednodušeji dovézt do cíle. 

Související články

Životní styl
Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink

Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink

Životní styl
Znáte všechny kávové pojmy? Naučte se správně objednávat v kavárně

Znáte všechny kávové pojmy? Naučte se správně objednávat v kavárně

Životní styl
Jak konečně dosáhnout cíle? Vyzkoušejte jednoduchou metodu, která vás bude bavit

Jak konečně dosáhnout cíle? Vyzkoušejte jednoduchou metodu, která vás bude bavit

Životní styl
3 kroky k vyššímu sebevědomí: Jak si vybudovat lepší vztah k sobě samé?

3 kroky k vyššímu sebevědomí: Jak si vybudovat lepší vztah k sobě samé?