Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Klára Kotábová v karanténě, den 20: Jak to máte s e-shopy?

Měsíc jsme doma. Tedy s většími, či menšími přestávkami a zcela vážně prohlašuju, že mi začíná chybět nakupování. Tedy sběr všeho možného.

Klára Kotábová | 28. 02. 2020

Jistě, můžete namítnout, že si mám potřebné sehnat v oblíbeném e-shopu, nevím ale, jak to máte vy, jenže já nenávidím nákupy on-line. Vzhledem k tomu, že mám chlapeckou postavu, špatně se na mě shání třeba kalhoty. A bez zkoušení si je zkrátka pořídit nemůžu. A to jsme u jednoho produktu, s dalšími je to stejné… Dcera stejně urputně tvrdí, že má nestandardní nohu a že je nezbytné, aby si obuv vždy zkoušela. Protože rozptyl velikostí má mezi 37 a 39. Dobrý argument. Další ratolest miluje vůni knih a než si nějakou pořídí, očichává ji. To má po mamince. Stejně tak miluju vůni nových knih. Knihkupectví obecně. A v on-line verzi? Jsem o prožitek z nákupu ochuzena.

Uznejte také, že ani jedno není v on-line prostředí možné. Nakupovat, následně vracet, měnit a neustále běhat na poštu rozhodně není tou činností, které bych se v dnešních dnech chtěla věnovat. I s ohledem na to, že se v zásadě nikam chodit nemá. Natož pak na pobočku poštovního úřadu, kde mohou být davy reklamujících. Navíc senioři, kteří si vyzvedávají svůj důchod. Ohrožovat je, nebo sebe, to si na triko nevezmu. Takže budu trpět.

Jak tvrdí odborníci, ženy jsou od doby prvobytně pospolné společnosti sběračkami. A nevěřím tomu, že při hledání kořínků nediskutovaly s ostatními ženami, jestli tento je dostatečně velký, zralý, hnědý, nevím jaký ještě. Určitě zvažovaly, jestli se jim bude k mamutovi na grilu hodit, případně zda není dobré poodejít někam dál do pralesa a hledat bobulky, ze kterých by byl fajn salát. Případně další bylinky, které by daly večeři šmrnc. A přesně tak to mám já. Potřebuju si vyzkoušet kalhoty, vědět, že mi jsou a následně k nim hledat košili, sako, tričko. Kombinovat, občas koupit, jindy ne. A to v síti moc nejde. Materiál neosaháte, mačkavost nezjistíte. Dokonce ani vůně, tedy novinky, ne vaší oblíbenou klasiku, nemůžete otestovat… Jediné, co lze koupit on-line je podle mého názoru drogerie, jídlo. Rohlíky bývají pořád stejné, kuřecí maso a zelenina taktéž. Ale udělá vám takový nákup radost? Mně ne.

A tak bych mohla pokračovat… Je jistě faktem, že e-shop jakéhokoliv druhu je vymožeností, kterou naše pravěké prabáby neměly, na druhou stranu, podle sociologů je nezbytné zahrnout do obřadu nakupování také interakci. S kamarádkou, dcerou, prodavačkou. Kdo vám poradí, jestli daná věc sluší? Je po ruce někdo, kdo si dokáže představit, jak budete vypadat v sukni nafocené na modelce, když máte pár kilogramů (získaných v karanténě samozřejmě), zda je model snadný na údržbu a jestli se nezmačká během prvních pěti minut, co budete mít daný model na sobě? Evidentní je, že v této situaci si musíte poradit sama. A to je to, co právě neumím. Takže nenakupuju. Tepláky střídají džíny… A tak to bude až do rozvolnění vládních nařízení. Mimochodem: Pořízení nějaké drobnosti mě vždy uklidnilo, když jsem vedla kompetenční spor s dcerami, naštvala jsem se v práci, měla jsem plné zuby čehokoliv. Nové tričko bylo (alespoň chvilkovým) pohlazením po duši. Alternativa? Zatím není, ale já na něco přijdu. Do té doby budu v nervu.

Tak ať jste zdraví!

cover

MARIANNE AŽ DO SCHRÁNKY S POŠTOVNÝM ZDARMA

Pokud to není nezbytně nutné, nevycházejte v současné době ze svých domovů - a to ani pro nové číslo Marianne. Časopis Marianne si totiž můžete, bez nutnosti platit poštovné, objednat až domů. Více informací se dozvíte zde

Související články

Životní styl
Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Životní styl
5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

Životní styl
Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Životní styl
Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení

Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení