Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Pokojové rostliny, které přežijí i vaši (ne)péči

Info ikona
Rostliny

Ideální pokojovky pro všechny rostlinovrahy.

Vztah s rostlinami je komplikovaný. Buď se o ně natolik staráme, až samou láskou uvadnou a následně se odeberou do rostlinného nebe. Nebo jsme krkavčí matky a o rostlinku pečujeme sporadicky. Výsledek? Opět rostlinný nebožtík! Pokud už nechcete být rostlinným katem a přejete si, aby váš domov doslova jenom vzkvétal, pak můžete zapeklitou situaci vyřešit nákupem rostlin, které mají tuhý kořínek.

Mohlo by se vám líbit

ALOE VERA

Kdo by neznal aloe veru? Rostlina, na kterou v posledních letech nedá dopustit kosmetický průmysl, je skvělou volbou pro všechny kytkovrahy. Jde totiž o trvalku, která nepotřebuje velkou péči. V zimě ji můžete mít v obývacím pokoji, v létě si bude v poklidu hovět na balkónu nebo terase. Její původ nalezneme na Arabském poloostrově, a tak se nemusíte bát, že ji sluníčko spálí. Naopak aloe vera pomůže od spálenin vám. Stačí, když si uříznete její list a tekutinou potřete spálené místo. 

Info ikona
Aloe

TCHYNIN JAZYK

Její pravé jméno je Sanseveria, ale díky dlouhým a špičatým listům se jí přezdívá tchynin jazyk. Stejně jako tchyně je i ona nezničitelná a vytrvalá. Zároveň rostlina v místnosti udržuje chlad a bez problému odstraní toxiny jako benzen nebo formaldehyd. Nejvíce si libuje na přímém slunci, a tak ji můžete usadit na parapet. Pokud ale nemáte široké parapety, pak s přehledem zvládne i život v temnějším koutku. Tchynin jazyk je jednoduše nesmrtelný!

Info ikona
Tchynin jazyk

TLUSTICE VEJČITÁ

Nenáročnou pokojovou rostlinou je také tlustice vejčitá, pro kterou je charakteristický tlustý stonek a masité listy. Obecně se doporučuje, abyste rostlinku umístili na světlejší místo, v opačném případě by hrozilo, že zahyne. Na druhou stranu se tlustice neřadí mezi "pijany", a tak vám jistě odpustí, když ji občas zapomenete zalít. 

Info ikona
Tlustice

LOPATKOVEC

Dobrou zprávou je, že lopatkovec vždycky uteče hrobníkovi z lopaty! Původem tropická rostlina si totiž dokáže zvyknout prakticky na cokoliv. Je pravdou, že v létě potřebuje o trochu více vody, avšak časté přelívání rostlině škodí. Navíc lopatkovec má rád klasickou pokojovou teplotu, tedy 18 až 23 stupňů, a radost mu vyloženě uděláte tím, když ho posadíte do polostínu. 

Info ikona
Lopatkovec

ZELENEC

Pravda, možná by neobstál v Miss Pokojovka, ale to neznamená, že si nezaslouží šanci. Zelenec je vděčnou rostlinou, která vydrží snad veškeré lidské zacházení. Ke štěstí mu stačí, když ho jednou týdně zalijete a najdete mu světlé místo. Následně se vám odvděčí krásně zelenou barvou i tím, že v místnosti pročistí vzduch. No není to rostlina značka ideál?

Info ikona
Zelenec
Mohlo by se vám líbit