Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Výzva pro ženy, která šokovala svět. Co obnáší Januhairy?

Info ikona

Milé dámy, nemůžete po novoročním juchání najít u vany žiletku? Nevadí, můžete se tak bez výčitek zapojit do charitativní výzvy, která pobláznila celý internet.

Ruku na srdce, zimní měsíce člověka příliš nemotivují k tomu, aby vzal žiletku do ruky a udělal pár přesně mířených tahů od kotníku ke kolenu. Některé ženy se holí každý den, jiné párkrát do měsíce a některé pojaly leden jako měsíc bez žiletky.

Směle do Januhairy!

Průkopnicí této myšlenky je studentka Laura Jackson z Velké Británie, která nedržela holítko v ruce už přes tři roky. Dívka prozradila, že když si poprvé neoholila nohy a podpaždí, ucítila svobodu a začala si více důvěřovat. „Po několika týdnech zvykání jsem začala mít své chlupy ráda. Také jsem ocenila, že nemusím zažívat nepříjemný pocit během holení,“ dodala dívka pro DailyMail. Právě tento osvobozující pocit ji přiměl k tomu, aby se zamyslela nad významem holení a povzbudila i ostatní ženy v tom, že odstraňování chloupků nemusí být jejich každodenní rutina. Její aktivita brzy dostala příznačný název Januhairy, a díky sociálním sítím si získala fanynky po celém světě. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Pro dobrou věc

Stejně jako Movember, má i Januhairy vyšší poselství. Hlavním smyslem celé akce je vybrat 1000 liber na charitu Body Gossip, která se zaměřuje na mladé lidi a učí je sebelásce. Pokud vás Laury nápad zaujal, můžete se výzvy zúčastnit nebo přispět prostřednictvím sponzorského formuláře, který Laura zveřejnila na svém Instagramu. 

Zaujala vás tato výzva? A dokážete si představit, že byste se nadobro přestala holit?