Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Vzpomínky na jednom místě aneb Proč si pořídit milníkové kartičky

Info ikona

Dokážete v papírnictví strávit i několik hodin? Máte nespočet diářů a deníků? Pak si zamilujete i milníkové kartičky.

„Kdy jsem se naučila chodit? V kolika měsících jsem poprvé řekla slovo máma? Posadila jsem se dříve než sourozenci?“ To jsou klasické otázky, kterými dříve nebo později zahltíme své rodiče. I když se na ně ptáme čistě ze zvědavosti, rozhodně chceme znát správnou odpověď. Mnozí z nás se ale dočkají spíše vlažné reakce a odpovědi, že všechny tyto „události“ jsou zaznamenány ve starém kalendáři, který je ve sklepě. Po dlouhém prohledávání sklepa, půdy, skříně a papírů na zátop ale pravděpodobně zjistíme, že kalendář už několikrát prošel recyklací. Pokud nechcete dopustit, aby váš potomek zažil podobné zklamání, pak je nejvyšší čas k pořízení milníkových kartiček.

Kartičky
Zdroj: Pinterest

Proč pořídit milníkové kartičky?

Chcete zaznamenat všechny důležité okamžiky v životě vašeho děťátka? Pak máte hned několik možností! Zaprvé si významné údaje můžete psát do diáře, dále můžete využít všemožné knížky nebo si pořídit milníkové kartičky. Poslední zmíněná možnost je ideální pro všechny, kteří nemají čas na dlouhé elaboráty o prvním krůčku, ale naopak chtějí zachytit sílu okamžiku a popsat ho pár slovy. Milníkové kartičky si zároveň oblíbily mnohé mama blogerky a využívají je při focení fotek typu – 1. měsíc miminka.

Kde je seženu?

Pokud zadáte do internetového vyhledávače pojem milníkové kartičky pro miminka nebo milestone cards, pak na vás vyskočí nespočet stránek, které nabízejí různé druhy kartiček. Některé se liší podle pohlaví miminka, jiné jsou zase zaměřené například na první rok života. Je pouze na vás, jaký druh milníkových kartiček svému miminku pořídíte. V případě, že jste dostali do vínku zručnost a kreativitu, vezměte věci do svých rukou a vyrobte si kartičky na míru. Čtvrtky, černá fixa a trocha inspirace z Pinterestu vám budou těmi nejlepšími pomocníky.

Kartičky
Zdroj: Pinterest

Jenom pro děti?

I když milníkové kartičky vznikly primárně pro zaznamenávání dětských okamžiků, myslíme si, že nic nebrání tomu, aby posloužily i zamilovaným párům. Pokud chcete mít pohromadě všechny důležité události vašeho vztahu, pak směle do vyrábění. Uvidíte, že za pár let svoji aktivitu oceníte! Navíc se jedná o skvělý dárek k výročí nebo narozeninám.  

Zaznamenáváte důležité okamžiky v životě vašeho děťátka? A znáte milníkové kartičky?

ČTĚTE TAKÉ: Miminko na cestě: 3 tipy, jak se na něj připravit