Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Zákazníci obchodů Albert opět ukázali sounáležitost. Darovali téměř 108 tun jídla

Info ikona
Sbírka potravin Albert

Přes 130 obchodů Albert po celém Česku se zapojilo do podzimní části desátého ročníku Sbírky potravin. V průběhu soboty darovali zákazníci trvanlivé potraviny ale i základní drogerii, které pomůžou doplnit sklady potravinových bank.  V obchodech Albert vysbíraly banky téměř 108 tun.

Promotion | 15. 11. 2022

Rádi bychom poděkovali všem zákazníkům za účast na Sbírce potravin a také za to, že jim pomoc lidem v nouzi není lhostejná i v takto náročném období. Velké poděkování patří také téměř 400 dobrovolníkům z řad dětských domovů, vlastních zaměstnanců a zejména organizací napojených na potravinové banky a dalším partnerům sbírky,“ řekl Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

Potravinové banky pomáhají na celém území České republiky statisícům lidí v hmotné nouzi. „Za celoroční spolupráci i spoluorganizaci sbírky bychom chtěli potravinovým bankám velice poděkovat. Albert je největším dárcem potravin a díky každodenním potravinovým darům v celé České republice darujeme více než 2 500 tun. Potravinové sbírky pak dvakrát do roka naplní sklady potravinových bank v nejnáročnějších obdobích, mezi které to vánoční bezpochyby patří. Děkujeme mnohokrát,“ doplňuje Jiří Mareček.

Info ikona
Sbírka potravin Albert

Dobrovolníci z dětských domovů, kteří byli v několika obchodech Albert, vybírali potraviny přímo pro děti. Zákazníkům, tak mohli říct, co přesně aktuálně potřebují. „Sbírka nám pomůže efektivně snížit provozní náklady na stravování dětí. Zkvalitní a zpestří jejich jídelníček, jelikož naše denní finanční normativy postačí na přípravu běžných standartních jídel,“ říká Luděk Doležal, ředitel přerovského dětského domova, a zároveň děkuje všem lidem, kteří je podpořili.

Domov potraviny využije především na přípravu pokrmů pro děti v rámci celodenního stravování. Jídlo si budou pod dohledem vychovatele připravovat děti samy. Suroviny využijí také na pečení vánočního cukroví či oblíbené bábovky.

Měření