Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Jarmila pomáhá opuštěným pejskům. Nyní získala ocenění Amazon Star

Info ikona
Jarmila a Dana Morávková

Přes den Jarmila pracuje jako nákupčí v novém robotickém centru Amazonu v Kojetíně. Veškerý volný čas však věnuje více než dvěma desítkám němých tváří. Pro pejsky s nešťastným osudem si doma zřídila vlastní azyl, kde je připravuje na novou životní kapitolu v milujících domovech – ať už léčením zdravotních neduhů či jejich psí duše. Za svou obětavost Jarmila získala ocenění Amazon Star, jež společnost Amazon každoročně uděluje jako poděkování zaměstnancům, kteří nezištně pomáhají svému okolí.

Promotion | 15. 12. 2023

Jarmilin příběh se stal inspirací pro její kolegy, z nichž jeden se rozhodl nominovat ji do letošního ročníku soutěže. Výhra půjde na podporu Jarmilina útulku a péči o psí svěřence, kteří se mohou těšit na nové vybavení. Ocenění převzala z rukou herečky Dany Morávkové, kterou Jarmilin příběh velmi dojal: „Je to krásný příběh a já jsem za paní Jarmilu nesmírně ráda. Ocenění jí právem patří a já bych si moc přála, aby byla inspirací pro nás pro všechny,“ uvedla. 

Pejsky uzdravuje na těle i na duši 

Jarmila měla ke zvířatům vždy blízko a těžký osud některých pejsků jí nikdy nebyly lhostejný. O tom, že se o jejich záchranu sama zasadí, se rozhodla před několika lety: „Pejskové se ke mně dostávali postupně. Někteří přišli z opravdu špatných podmínek, například i množíren, a byli v opravdu bídném stavu,“ popisuje. Společně s kolegyní jim nyní dává šanci na lepší budoucnost. 

Péče o tolik psů je pro Jarmilu náročná nejen po finanční, ale i po emoční stránce a nepopírá, že jí často docházely síly. Nikdy to však nevzdala: „Nejvíce mě motivuje to, že pejskům dokážu pomoct a vrátit jim důvěru v lepší zítřky. Jejich vděk cítím v jejich chování, ale i v obyčejném pohledu, a moc to pro mě znamená,“ usmívá se Jarmila a doplňuje své největší přání: „Mým největším snem je, aby se ke mně dostávalo co nejméně pejsků. Přála bych si, aby zůstávali ve svých milujících rodinách, lidé se jich nevzdávali a vytvářeli jim šťastné domovy.“ 

Info ikona
předávání ocenění

Výhru využije na rekonstrukci 

Azyl je z velké míry závislý na pomoci a darech z okolí – jak materiálních, tak finančních. Zejména veterinární výlohy patří k těm nejvíce zatěžujícím: „Nedostatek prostředků je samozřejmě problém. Řada pejsků potřebuje náročné operační zákroky, aby se nám podařilo je zachránit. Ty mohou stát i desítky tisíc korun,“ pokračuje. 

O tom, jak se získanými prostředky naloží, má Jarmila jasno. Pustí se do postupné renovace domku, který je střechou nad hlavou pro ni i pro zachráněné pejsky. Vytvoří jim tak ještě lepší podmínky a zázemí tolik potřebné k jejich fyzické i duševní rekonvalescenci. 

Měření