Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

KVIFF 2024: Průvodce programem, cenami vstupenek, doporučenými filmy a slavnými celebritami

58.ročník Mezinárodního Filmového Festivalu v Karlových Varech začíná v pátek 28. června a končí v sobotu 6. července. Co letos organizátoři nachystali, jaké jsou ceny vstupenek a na které celebrity se můžeme těšit na MFF Karlovy Vary?

Jana Szkrobiszová | 24. 06. 2024

Koho spatříme na červeném koberci?

Jako každý rok začíná KVIFF zahájení na červeném koberci  před hotelem Thermal a kromě zahajovacího proslovu začne hvězdná promenáda známých i méně známých tváří. Představí se nám například:

Mohlo by se vám líbit

Vary jsou za dveřmi! Co si vzít s sebou, když jedete na filmový festival jako divák?

Už tento pátek vypukne 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Tentokrát bude mezi hvězdné zahraniční hosty patřit Russell Crowe, Robin Wright a Ewan McGregor a samozřejmě nebudou chybět i tuzemské nejen herecké osobnosti. Třeba se do Karlových Varů vydáváte už poněkolikáté, ale je také možné, že vyrážíte jako úplný nováček. V tom druhém případě vás může pár věcí překvapit a my vám poradíme, co si s sebou zabalit a na co nezapomenout, aby se taková překvapení raději nekonala.
marianne.cz

Viggo Mortensen: Herec a režisér, který obdrží cenu prezidenta festivalu za svůj přínos kinematografii a jeho film "The Dead Don’t Hurt" bude promítán jako zahajovací snímek​. 

Daniel Brühl: Herec, který také obdrží cenu prezidenta festivalu a představí svou komedii "Soused" z roku 2021​. 

Clive Owen: Herec, který bude speciálním hostem festivalu, a na jeho počest bude promítán film "Na dotek"​. 

Steven Soderbergh: Renomovaný režisér, který uvede své filmy "Kafka" a "Mr. Kneff" a zúčastní se diskuzí na festivalu​.

Geoffrey Rush: Australský oscarový herec, který se vrací na festival po dvou letech a bude členem poroty Hlavní soutěže​. 

Benicio del Toro: Herec, který se objeví v tradiční festivalové znělce​.

Ivan Trojan: Český herec, který obdrží ocenění za přínos české kinematografii a festival uvede jeho film "Karamazovi"​. 

Jakub Voráček: Hokejista, jehož nadace na pomoc pacientům s roztroušenou sklerózou bude charitativním partnerem festivalu​ a další přední herci české scény.

Tento nejvíce sledovaný večer, na který se přijde podívat několik tisíc diváků, vystoupí britská kapela Kosheen. Následně vypukne ohňostroj, který slavnostně přivítá nový ročník festivalu.

Na jaké soutěžní i nesoutěžní filmy se můžete těšit?

Na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary 2024 bude promítat přes 200 zajímavých filmů, některé  které stojí za to vidět. Zde je několik doporučení napříč různými soutěžními sekcemi festivalu:

Až na věky (Norsko, 2024)

Kategorie: Hlavní soutěž

Popis: Debut scenáristky a režisérky Liljy Ingolfsdottir je mnohovrstevnatou charakterovou studií ženy, která se díky krizi dostává k sebepoznání. Film zkoumá současné představy o romantických vztazích, rovnosti ve vztahu a síle ženství.

Projekce:

2.7.2024 17:00 Velký sál

3.7.2024 10:00 Pupp

4.7.2024 16:00 Lázně III

5.7.2024 13:00 Kongresový sál

Důvěra (Itálie, 2023)

Kategorie: Soutěž Proxima

Popis: Drama Daniele Luchettiho sleduje vztah stárnoucího pedagoga Pietra a jeho bývalé studentky Teresy, kteří sdílejí tajemství z minulosti. Film zkoumá otázky důvěry a odhalení skrytých pravd.

Projekce:

28.6.2024 10:00 Lázně III

2.7.2024 22:30 Kinosál B

5.7.2024 19:00 Městské divadlo

6.7.2024 12:00 Kino Čas

Ještě nejsem, kým chci být (ČR/SR/Rakousko, 2024)

Kategorie: Soutěž Proxima

Popis: Dokumentární portrét fotografky Libuše Jarcovjákové, který využívá montáž jejích fotografií a deníkové záznamy. Film nahlíží na půlstoletí života této umělkyně.

Projekce:

1.7.2024 11:00 Velký sál

2.7.2024 11:00 Malý sál

4.7.2024 21:00 Kino Drahomíra

Mohlo by se vám líbit

Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Ačkoliv teplé a slunečné počasí láká k tomu trávit co nejvíce času venku, filmová produkce se ani přes prázdninové měsíce nezastavuje a chystá nabitý program plný velkých trháků. Které snímky patří mezi nejočekávanější tohoto léta? Těšit se můžeme na sci-fi, akci a na své si přijdou i ti nejmenší diváci.
marianne.cz

Janžurka (ČR/SR, 2024)

Kategorie: Nesoutěžní sekce

Popis: Dokumentární portrét Ivy Janžurové sleduje její dramatické i komediální role, stejně jako její osobní život. Režisérkou je Theodora Remundová, dcera protagonistky.

Projekce:

30.6.2024 14:00 Městské divadlo

2.7.2024 18:00 Kino Čas

5.7.2024 17:00 Kinosál B

Kneecap (Irsko, 2024)

Kategorie: Hlavní soutěž

Popis: Drzá komedie o vzniku stejnojmenné severoirské hiphopové formace. Film získal cenu diváků na festivalu Sundance a představuje příběh o irské identitě a svobodě.

Projekce:

28.6.2024 19:00 Pupp

3.7.2024 14:00 Velký sál

5.7.2024 21:00 Malý sál

Milé laskavosti (Irsko/Velká Británie/USA, 2024)

Kategorie: Hlavní soutěž

Popis: Povídkový film od režiséra Yorgose Lanthimose, který zkoumá manipulaci a posedlost. Film získal cenu za herecký výkon pro Jesse Plemonsa na festivalu v Cannes.

Projekce:

30.6.2024 22:30 Velký sál

3.7.2024 22:00 Pupp

6.7.2024 12:00 Městské divadlo

Mord (ČR/SR, 2024)

Kategorie: Hlavní soutěž

Popis: Celovečerní debut Adama Martince je studií české nátury, která vykresluje rodinné tradice a vztahy. Film evokuje vrcholná díla československé nové vlny.

Projekce:

30.6.2024 20:00 Velký sál

Retrospektiva Franze Kafky:

U příležitosti 100. výročí úmrtí Franze Kafky bude festival prezentovat filmy inspirované jeho dílem od tvůrců jako Orson Welles, Martin Scorsese a Steven Soderbergh.

Doprovodné akce:

KVIFF Talks: Diskuze s významnými hosty festivalu, které poskytují hlubší vhled do filmového průmyslu.

Future Frames: Projekce studentských filmů mladých evropských režisérů, kde můžete objevit nové talenty.

Ceny vstupenek

Ceny vstupenek na festival se liší podle typu a délky platnosti:

Jednodenní vstupenka: Cena se pohybuje kolem 250-300 Kč.

Festivalový pas: Platný na celou dobu festivalu, jeho cena se pohybuje kolem 1200-1500 Kč.

Akreditace pro profesionály: Cena závisí na typu akreditace a pohybuje se v rozmezí od 2000 do 5000 Kč.


Vstupenky a akreditace lze zakoupit online na oficiálních stránkách www.kviff.com nebo přímo na místě během konání festivalu​.

Elle Beauty Lounge na KVIFF 

Elle Beauty Lounge, umístěný v prestižním Grand hotelu PUPP, je módní a beauty event, který se koná během Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary (KVIFF). Tento lounge je místem, kde se setkávají celebrity, modelky, návrháři a významné osobnosti ze světa filmu, módy a krásy. Co tedy zajímavého nabízí toto prestižní místo na MFF?

Mohlo by se vám líbit

Móda podle filmových postav: Oblečte se jako Baby z Hříšného tance nebo Rachel z Přátel

Kostýmy hrají ve filmech a seriálech velmi důležitou roli. Nejen, že díky nim tvůrci divákům dokonale zprostředkují atmosféru a náladu, ve které se snímek odehrává, ale jejich zásluhou také skvěle popisují osobnosti samotných postav. Vybrali jsme 4 ikonické ženské postavy z televizních obrazovek, které jsou oblíbené nejen svým charakterem, ale také stylem oblékání, a poradíme vám, jak jednoduše vytvořit téměř totožný outfit, který můžete bez problému nosit i dnes.
marianne.cz

Stylingové a beauty služby: Profesionální tým stylistů a vizážistů bude k dispozici celebritám a VIP hostům, aby jim poskytl špičkové služby v oblasti stylingu a krásy. Hosté se mohou těšit na nejnovější trendy v líčení a účesech.

Módní prezentace a fotostěny: Elle Beauty Lounge je známý pro své znamenité prostředí a poutavé fotostěny, které slouží jako pozadí pro fotografie celebrit. Módní značky zde často představují své nejnovější kolekce.

Setkání s celebritami: Návštěvníci se mohou setkat s významnými osobnostmi ze světa filmu a módy. Elle Beauty Lounge je místem pro neformální rozhovory a setkání s osobnostmi hvězdného nebe.

Exkluzivní párty a akce: Během festivalu se v Elle Beauty Lounge konají různé exkluzivní večírky a akce. Tyto události, určené často jen pro pozvané hosty, nabízejí jedinečnou příležitost k networkingu.

Prezentace kosmetických novinek: Návštěvníci mohou očekávat prezentace nejnovějších kosmetických produktů a technologií. Mnoho značek využívá Elle Beauty Lounge k uvedení svých novinek na trh.

Workshopy a masterclass: Profesionální make-up artisti a stylisti často pořádají workshopy a masterclass, kde sdílejí své tipy a triky. Tyto akce jsou velmi oblíbené u těch, kdo se chtějí dozvědět více o kráse a stylingu.

Pro více informací můžete sledovat https://www.elle.cz/elle-beauty-lounge

Kromě všech akcí je tento festival proslulý stany jako Moët, Becherovka, Rohlík a další, kde se konají různé večerní akce, aby si návštěvníci KVIFF odvezli co největší zážitek. Tyto stany nabízejí nejen skvělé nápoje, ale také živou hudbu, DJ sety a příležitost setkat se s dalšími návštěvníky festivalu v  přátelské atmosféře. Festival v Karlových Varech v termínu od 28.6.- 6.7.2024 tak poskytuje nezapomenutelný zážitek, filmografie, módy a krásy, koncertů, celebrit a dobrého jídla.

Související články

Životní styl
Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Životní styl
5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

Životní styl
Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Životní styl
Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení

Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení