Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Zamiřte do květinářství! Výsledky studie odhalují, proč se obklopovat květinami

Info ikona

„Květiny a knihy jsou pro mnoho lidí právě tak nezbytné jako denní chléb,“ pravil francouzský spisovatel Honoré De Balzac a možná ani netušil, jak blízko pravdy byl.

Narozeniny, svátek a MDŽ – to jsou nejčastější příležitosti, kdy žena dostává od svého partnera květiny. I když většina příslušnic něžného pohlaví doufá, že ji partner bude zahrnovat voňavými kvítky každý den, realita bývá naprosto jiná. Navíc, pokud se muž odchýlí od každoročního schématu N-S-MDŽ, nevěstí to nic dobrého. Naopak ve vzduchu visí nějaká lumpárna. Je tedy nejvyšší čas, abyste si květiny začala kupovat sama. Nejen, že váš byt krásně provoní, ale především budou mít pozitivní vliv na vaše zdraví.

Květiny

To potvrzují i nedávné výsledky výzkumu, které zveřejnila organizace American Society for Horticulture Science. Studie se zúčastnilo devadesát nemocničních pacientů, kteří byli rozděleni do dvou skupin. Jedna skupina měla během pobytu v nemocnici květiny ve svém pokoji, druhá byla o zeleň ochuzena. A výsledky? Více než pozitivní! Pacientům z květinových pokojů se dařilo lépe, měli nižší tlak a zároveň vykazovali menší známky bolesti. Všichni se také shodli na tom, že se cítili méně vyčerpaní.

Berte výsledky studie jako hozenou rukavici a pořiďte své kamarádce, mamince nebo třeba kolegyni hezkou kytičku. Během května navíc nemusíte utrácet stovky v květinářství. Stačí troška kreativity a nevšední pugét si vykouzlíte z lučních květů nebo z květin, které se nachází na vaší zahrádce. 

Přejeme vám květinami provoněné pondělí. 

ČTĚTE TAKÉ: Voňavá krása: Co nevíte o květinách