Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

4 důvody, proč vám přes den nevydrží líčení očí + řešení, co s tím

Ráno se dokonale nalíčíte, ale v podvečer už máte půlku stínů pryč, linky jsou rozmazané a řasenka zanechává ošklivé žmolky? Naštěstí existuje řada produktů, které s s tím vědí rady.

Soňa Kotulková | 19. 10. 2016
Foto: Getty Images
 
1. Problém: Stíny se obtiskují na horní víčko
a večer po nich není téměř památky
 
Řešení: Může za to mastné oční okolí a mastná víčka. Aby stíny vydržely celý den, vizážisté radí na víčko nanést tenkou vrstvu korektoru a ten pak jemně zapudrovat sypkým očním stínem, nejlépe v transparentním odstínu (výborné pudry má např. Makeup For Ever, Sisley, Dermacol). Teprve pak aplikujte stíny. Pokud chcete ještě jednodušší líčení, použijte podkaldovou bázi pod oční stíny. Tzv. eye shadow primer. Skvělé mají u značek Benefit, MAC, Urban Decay aj.
 
2. Problém: Řasenka se drolí a vytváří žmolky
 
Řešení: Jak dlouho používáte svoji řasenku? Déle než tři měsíce? Do koše s ní! Je stará a neplní svou funkci jako na začátku. Proto se může drolit a odpadávat. Aby dlouho vydržela, v lahvičče s ní nepumpujte, ale vytahujte ji spirálovitým pohybem nahoru – tak v ní nebude přebytečný vzduch. Stejně tak do ní kartáček vracejte. Pokud chcete, aby vaše oblíbená řasenka vydržela i v počasí, když je vlhko nebo prší, použijte na ni voděodolnou bázi – Double Fix Mascaru od Clarins.
 
3. Problém: Linka nevydrží, rozmazává se
 
Řešení: Opět oči na líčení připravte jako v bodu č. 1. Spíš než tekuté linky na vodní bázi volte gelové nebo tužky na oči, které jsou dlouhotvrající a nejsou příliš mastné. Nesmí však být ale ani příliš suché, protože s takovými hezkou linku nenamalujete. My máme skvělé zkušenosti s tužkami na oči značky MAC, Korres a YSL. Kvalitní tužkou můžete líčit i přes oční stíny.
 
4. Problém: Pod okem se vám tvoří šmouhy
(z linek, stínů nebo z řasenky)
 
Řešení: Používáte příliš mastný oční krém nebo přliš hodně očního krému. Je to tak – tuk rozpouští líčení. Proto než se budete líčit, papírovým kapesníčkem lehce odsaujte zbytky oční péče nebo ji před líčením nechte alespoň deset minut vstřebat. Popřípadě je možné oční okolí  zapudrovat trasnspatenním sypkým pudrem. Nikdy to ale nedělejte, pokud máte kolem očí výrazné vrásky. Pudr je zvýrazní ještě víc!