Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

4 tipy na dehydrovanou pleť

Zimní období naší pleti zrovna na kondici nepřidalo. Střídání extrémních teplot, vítr, mráz – díky tomu může být dehydrovaná. Víme, jak jí rychle dodat vzpruhu!

Když jsem kdysi dělala rozhovor se slavným vizážistou, ptala jsem se ho, co je u líčení nejdůležitější. Odpověděl, že pleť. Ani sebedokonalejší make-up nebude vypadat dobře, když pleť nebude hladká a dobře hydratovaná. Přirovnal to k jablku, které když usychá a chybí mu voda, scvrkne se a jeho slupka zvrásní. Hydratace je základ! Co zkusit?

1. Séra
Když je plet extrémně suchá, pod denní i noční krém použijte silné hydratační sérum – postačí ho jen pár kapek. Vynikající jsou s kyselinou hyaluronovou, která na sebe umí vázat vodu a pleť je po ní hladká a zářivá. Někteří odborníci radí, že se do pleti bude ještě lépe vstřebávat, pokud ji nanesete na ještě vlhký obličej.

2. Oleje
Novým boomem v péči o pleť jsou oleje. Jsou určené pro všechny typy pleti, dokonce i pro mastnou. Důležité je vybrat si správný typ namíchaného olejíčku a nanášet ho také na vlhkou pleť. Vrstva oleje totiž vlhkost v pleti uzamkne, a pleť se tak nevysušuje. Máme to vyzkoušené!

3. Masky
Kdykoli je pleť napjatá, zkuste jí ulevit hydratační maskou. Nebojte se ji nanést i ve větší vrstvě. Nechte pár minut působit a uvidíte, jak rychle pleť „pije". Vynikající jsou gelové masky, které pleť vodou přímo napumpují. Hitem jsou nyní i masky, které můžete používat přes celou noc. Ráno bude pleť nádherná a vyhlazená. Seženete je např. u značky Lancôme.

4. Hi-tech hydratace
Vypadá to jako mobil – ale je to přístroj do kabelky se speciální technologií, stačí do něj nalít sérum, a vytvoří z něj jemnou hydratační mlhu. Pak už zbývá přiložit k obličeji a nechat se opečovávat! Více na www.skinup.cz.

4 tipy na dehydrovanou pleť

Související články