Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

5 domácích pleťových masek s protistárnoucím benefitem

Nemusíte utrácet tisíce za lázeňské procedury, abyste redukovala vrásky. Můžete si vytvořit vlastní anti-agingové masky s použitím ingrediencí, které najdete přímo ve své kuchyni. Zde jsou nejefektivnější z nich!

Redakce Marianne | 4. 07. 2014


1. Kakaovo-mléčná maska

Neslazený kakaový prášek je bohatý na antioxidanty a poskytuje kůži řadu ochranných výhod. Mléko zase obsahuje přírodní kyselinu mléčnou, která změkčuje pokožku a zbavuje ji odumřelých kožních buněk. Když tyhle dva zázraky smícháte dohromady, vaše kůže bude jasnější a měkčí, takže bude vypadat mladší. Chcete si ji vyrobit? Smíchejte tyto dvě složky do pasty a pak ji aplikujte na vlhkou pokožku. Nechte působit asi 5 minut a poté opláchněte.

2. Med a ovesné vločky

Med je jedním z největších přírodních přípravků péče o pleť. Nejenže hydratuje, ale působí i jako antioxidant a má antibakteriální vlastnosti. Ovesné vločky působí jako jemný exfoliant, který vyhlazuje pleť. Také obsahují selen, zinek, měď, a působí tak proti vráskám. Kombinujte stejné množství medu a ovesných vloček a jemně promíchejte. Použijte tuto masku na vlhkou pokožku a nechte působit 15–20 minut. Opláchněte teplou vodou.

3. Hrozno & borůvky

Borůvky jsou přirozeně bohaté na vitamin C a obsahují antokyany, které zvyšují úroveň kolagenu v pokožce. Hroznový olej je nemastný, ale velmi výživný. Je bohatý na esenciální mastné kyseliny, což je skvělý prostředek proti stárnutí. Zkombinujte 0,25 šálku borůvek s 1,5 lžící hroznového oleje, rozmixujte v mixéru. Pak naneste na pokožku obličeje kartáčkem a po deseti minutách opláchněte.

4. Papája a řecký jogurt

Papája je bohatá na enzym papain, který pomáhá rozpouštět odumřelé kožní buňky. Řecký jogurt je zase bohatý na bílkoviny a kyselinu mléčnou. Řecký jogurt, který aplikujete lokálně, otevírá póry a čistí je. Smíchejte stejné díly obou složek a použijte silnou vrstvu na pokožku. Lehněte si a relaxujte, nechte působit. Po 15–25 minutách opláchněte. Pro další rozjasnění můžete vymačkat na pleť trochu citronové šťávy nebo ananasového džusu.

5. Jahody & vaječný bílek

Tahle kombinace je úžasná anti-aging maska pro ty, které trpí akné. Jahody obsahují kyselinu salicylovou, která patří k beta-kyselinám. Tyto jemné ovocné kyseliny jsou rozpustné v oleji, což znamená, že pomáhají otevřít póry a vytáhnout z nich bakterie. Nejenže maska pomáhá při léčbě akné, ale pomůže také omladit vrásčitou kůži. Z jahod udělejte kaši a rozšlehejte ji s bílkem, aby byla maska tužší. Nechte na pokožce po dobu 15 minut a pak opláchněte teplou vodou.

Dnes s námi můžete soutěžit v naší letní soutěži na http://leto.marianne.cz o denní krém Clarins v hodnotě 2690 Kč.

Související články