Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

5 nejlepších tipů na skvělou relaxaci

Cítíte se s odchodem léta unavení? Udělejte si malé lázně. Víme, co opravdu funguje.

1. DOPŘEJTE SI KOUPEL
Voda má zázračnou moc – když se naložíte do vany, po malé chvilce budou všechny starosti ty tam. Neměla by být ale příliš horká. Na uvolnění mysli, svalů i celého těla jsou výborné koupelové soli. Vynikající nabízí třeba značka Kneipp, kterou zakoupíte například v dm drogeriích. Doporučujeme zkusit třeba s vůní levandule nebo meduňky.


2. ZKUSTE TERAPII VŮNĚMI
Že aromaterapie uvolňuje, není nic nového. Zkuste aromatické olejíčky, které můžete nakapat do koupele (musíte je ale smíchat s mlékem nebo olejem) nebo do aromalampy. Vynikající přírodní olejíčky má značka Nobilis Tilia nebo Primavera. Kvalitní aromalampy, ve kterých se olej nepřepaluje, koupíte v prodejnách Green Wave. www.greenwave.cz


3. DBEJTE NA ATMOSFÉRU
Zapalte si svíčky. Jejich mihotavé teplé světlo je ideální pro celkové uvolnění. Vynikající jsou svíčky z přírodních vosků, které nezatěžují dýchací soustavu. Skvělé jsou například svíčky Parks, které obsahují esenciální vonné oleje, sójový a palmový olej. Skvělou zkušenost na uvolnění máme s Parks Levandule, když potřebujete dodat energii, zkuste svíčku Turquoise Colour Therapy, která voní mořsky a po květinách, a díky barevné terapii, která z ní po zapálení vyzařuje, působí na posílení ducha, těla, dodává sebedůvěru a harmonizuje. Za 549 Kč zakoupíte na www.profimed.cz.


4. ZKUSTE MASKY
Nejnovějším hitem na trhu pleťových masek jsou masážní masky. Aplikují se na pleť speciálním masážním aplikátorem a díky tomu se hlouběji dostanou do pokožky a vypnou kontury. Taková je například Krémová omlazující pleťová maska Divine od L'Occitane. Můžete ji používat jako klasickou masku, v tenké vrstvě jako denní nebo noční péči. Součástí balení je speciální aplikátor potažený čtyřiadvacetikarátovým zlatem. Má tvar slaměnky a fantasticky se s ním masíruje.


5. NECHEJTE SE HÝČKAT
Pokud nemáte dostatek energie a času nazbyt, zkuste profesionální salon. My máme rádi salony Planet Zen, kde zkuste ajurvédskou terapii – Shiva Special. Trvá 90 minut a stojí 1795 Kč. Co vás čeká? Lití teplého oleje na čelo a olejová masáž celého těla. Líbí se nám, že tato terapie je skvělá proti migrénám při vyčerpání. Olej výborně vyživuje a regeneruje také vlasy. Více na www.planetzen.cz

Související články