Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Archiv

5 skvělých tipů od vizážistky, jak správně čistit pleť

Odborníci tvrdí, že můžete mít ten nejlepší krém, ale bez vyčištěné pleti vám nebude nic platný. Čištění je krok, který pokožce umožní volně dýchat, připraví ji na to, aby se do ní mohly dostat účinné látky z krémů, a nachystá ji na líčení. Přečtěte si, jak správně o pleť pečovat a jaké přípravky zvolit!

Redakce Marianne | 28. 05. 2014

 

1.Vyberte vhodný čisticí přípravek

 

Na mýdlo a vodu zapomeňte, protože pleť vysušuje a způsobuje napětí. Pořiďte si čisticí přípravky podle typu vaší pleti. Obecně platí, že lidé se sušší pokožkou by měli používat produkty krémové konzistence (lotion), které se snadno smývají. Pro lidi se smíšenou nebo mastnou pokožkou se hodí spíše gelové nebo pěnové čisticí přípravky, které pleť osvěží a vyhladí. Obecně se doporučují produkty bez parfemace. „Parfemace v přípravcích je zbytečná a citlivou pleť může podráždit. Stejně tak přípravky s alkoholem, které pleť vysušují, stahují, a mohou tak způsobit rychlejší viditelnost vrásek právě kvůli přesušení. Pozorně si přečtěte složení přípravků a nezapomeňte, že to, co vyhovuje kamarádce, nemusí být vhodné pro vás,“ radí hlavní vizážistka školy líčení Surface Barbora Nevická (www.surfacemakeup.cz).

2. Čistěte, i když jste se nelíčila

Přes den na naší pleti ulpí mnoho nečistot i prachu, a i když jste se zrovna nelíčila, je potřeba pleť důkladně vyčistit, aby mohla regenerovat. Měla by být vyčištěná do hloubky, aby póry nezůstaly zanesené a aby do nich mohly proniknout hlouběji účinné látky z krému. „Díky správnému večernímu čištění bude pleť moci opět dýchat a vyplavovat škodliviny. Pokud bychom ji večer správně neošetřili, zůstala by ucpaná a škodliviny by po čase začaly způsobovat problémy – od únavy a zhoršení stavu pokožky až třeba po akné,“ vysvětluje vizážistka. 

3. Odličte večer

Barbora Nevická vysvětluje, že odličovací tampony by měly být přípravkem hodně navlhčené. „Můžete je navlhčit i vodou a až na mokrý tampon aplikujte daný odličovací přípravek. Předejdete tak mechanickému dráždění pleti,“ radí odbornice. Začněte odlíčením očí. „Položte tamponky s daným přípravkem na oči, chvíli počkejte, aby se líčidla rozpustila, a poté lehce stírejte směrem dolů a dovnitř. Je velmi důležité, aby oči byly dokonale odlíčené, protože zbytky líčidel je mohou podráždit a způsobit i zánět spojivek,“ říká Barbora. Poté pokračujte s odličováním obličeje, vždy od středu směrem ven a zpět dovnitř. Začněte na čele a postupujte dále kolem očí k nosu a zpět. „Důležitý je tah kolem oční partie směrem dovnitř. Špatným směrem a drsným odličováním se v pleti zbytečně vytahují kolagenová vlákna. Neměli bychom zapomínat ani na odlíčení rtů, kde je kůže tenká a zbytky prachu a líčidel mohou způsobit například praskání koutků,“ říká vizážistka.
 Večer použijte odličovací mléko (či gel), které si poradí s nečistotami rozpustnými v tucích, a poté tonikum, které zamává s nečistotami rozpustnými ve vodě a z pleti také pomáhá odstraňovat vápník a chlor z kohoutkové vody. Navíc navozuje opět správné pH a pleť krásně osvěží. Nakonec naneste noční krém nebo sérum.

4. Vyčistěte i ráno

Po noci na pleti zůstává pot i nečistoty z polštáře, proto je třeba pokožku ošetřit i ráno. Navíc make-up na vyčištěném podkladu lépe drží. „Pleť se pomocí tohoto ranního rituálu zbaví všech vyplavených škodlivin, osvěží se a je zregenerovaná. Protože pleť není ráno tak znečištěná jako po celém dni, stačí použít jen tonikum, micelární vodu či jiný jemný přípravek, který pleť hydratuje a zvláční,“ říká odbornice. Nakonec aplikujte denní krém, který vaši pleť ochrání před nepřízní počasí, nečistotami z ovzduší, a zejména před volnými radikály.

5. Něco navíc

Pokud pro svou pleť chcete udělat něco navíc, můžete jednou týdně použít masku, která na pleti zůstává déle a její účinky jsou tak intenzivnější. Jednou až třikrát týdně naneste jemný peeling, který z pleti odstraní přebytečné šupinky. Nepoužívejte ho však častěji a také zvažte vhodný přípravek, pokud máte citlivou pleť. Jednou měsíčně si dopřejte návštěvu kosmetičky, která vaši pleť vyčistí odborně, poradí ty pravé přípravky pro vás a ukáže, jak správně postupovat v péči o pleť.

Přípravky, které Barbora Nevická doporučuje:

  • Biologický odličovač Maqpro, 250 ml za 399 Kč, www.beauty-bar.cz
  • Pleťová voda Bioderma Sensibio H2O, 500 ml za 499 Kč, www.bioderma.cz
  • Čisticí olej Dermalogica Precleanse, 150 ml za 1090 Kč, www.dermalogica.cz
  • Oční odličovač Darphin, 125 ml za 590 Kč, www.darphinshop.cz
  • Detoxikační a ochranná micelární voda Dermacol, 200 ml za 129 Kč
  • Jemný odličovací gel La Roche-Posay, 200 ml za cca 350 Kč, www.laroche-posay.cz
  • Dvoufázová odličovací emulze Ryor, 150 ml za cca 120 Kč, www.ryor.cz

 

Související články

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Móda
Věra Zajfertová, majitelka obchodu s luxusní vintage módou: Proč se vyplatí investovat do kvalitního kousku z minulosti?

Věra Zajfertová, majitelka obchodu s luxusní vintage módou: Proč se vyplatí investovat do kvalitního kousku z minulosti?

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Tradice
KVÍZ: Víte, co jsou škráně a další moravské výrazy? Vyzkoušejte své znalosti

KVÍZ: Víte, co jsou škráně a další moravské výrazy? Vyzkoušejte své znalosti