Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

6 zásad pro zdravou a svěží pleť

Myslíte si, že správná péče o pleť je velká věda hodná doktorátu z kosmetiky? Možná vás překvapí, že tomu tak není. Chce to vlastně jen jediné – pravidelnost a vytrvalost.

Redakce Marianne | 22. 11. 2012

Zásada č. 1: Otypujte se

Tvrdíte, že svoji pleť dokonale znáte? Opak však může být pravdou! Dříve, než přistoupíte k výběru kosmetických produktů, si nechte diagnostikovat pleť. Můžete tak učinit u odborníků (zkuste například nově otevřené kosmetické studio Dr. Entnera v Žitné ulici v Praze) nebo provést malý test v pohodlí svého domova.

Domácí test: Večer si důkladně omyjte obličej vodou. Jakmile se ráno vzbudíte, přitlačte ubrousek na celý obličej. Mastnou pleť máte v případě, zůstane-li na ubrousku mastný otisk, naopak suchá pokožka nezanechá na kapesníčku téměř žádné stopy. Normální pleť se ‚prozradí‘ flíčkem jen ve středu a smíšená pleť zanechá svůj ‚podpis‘ pouze v místech brady, nosu a čela.

Zásada č. 2: Důkladná očista

Čistit pokožku bychom si měli nejen večer, ale i ráno. Vyvarujte se však mýdla a sprchových gelů, příliš by vaši pleť vysušily a ona by pak měla tendenci se tomu bránit nadměrným maštěním. Sáhněte raději po pěnách, gelech, čisticí vodě či mléku, které jsou vhodné pro váš typ pleti.

Zásada č. 3: Tonizujte

Obličej hloubkově vyčistíte jedině tonikem, které ho zároveň připraví na další péči. Aplikujte ho pomocí vatových tamponů a jemnými krouživými pohyby stírejte zbylé nečistoty.

Zásada č. 4: Zázračné sérum

Nepodceňujte účinky tekutého séra. Dobře zvolený přípravek totiž hloubkově vyživuje pokožku, dostane se až do jejích spodních vrstev a dlouhodobě ji ošetřuje. Používejte ho nejlépe dvakrát denně vklepáváním do pokožky.

Zásada č. 5: Pleťový krém

Pleť po třicítce ztrácí svoji přirozenou pružnost, a proto je třeba jí dodat vyživující a zpevňující péči. Na denní nošení používejte výhradně krémy s ochranným faktorem. Krém aplikujte nejen na obličej, ale i na krk a dekolt.

Zásada č. 6: Oční krém

Vrásky kolem očí se objevují jako jedny z prvních. Vyplatí se proto nezapomínat na oční krém, který redukuje jemné vrásky a zabrání jejich dalšímu vzniku. Zároveň poskytuje intenzivní vlhkost a výživu jemné pleti v okolí očí. Vybrat si můžete i takový, který minimalizuje tmavé kruhy pod očima.

Související články