Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Co nevíte o plastice?

Jsou silikony napořád? Není investice do faceliftu zbytečná? Má botox budoucnost? Existuje omlazení bez jizev? Oslovili jsme odborníky, aby nám ve zkrášlujících metodách udělali trochu jasno.

Redakce Marianne | 10. 01. 2013

 Skalpel až nakonec

Rozvoj nabídky neinvazivních zákroků, ať už jde o obličejové výplně aplikované injekčně, omlazení pomocí laseru či radiofrekvence, nebo vpravení účinných látek do pokožky mikrojehličkami, způsobil, že ochabnutí pokožky můžeme řešit preventivně, čímž významně oddálíme nutnost faceliftu. Na ten stejně nemá smysl jít dřív než po padesátce. Do té doby je pokožka ještě docela pružná, takže i kdyby ji chirurg vytáhl, stejně by zase povolila. „Rozvoji neinvazivních procedur napomohlo také tempo, jakým žijeme,“ říká dermatoložka Karolína Kykalová. I kvůli nedostatku času vznikly tzv. lunch procedury, jež stihnete v pauze na oběd.

Depositphotos_13694659_xs

 Botox forever…

Už několikrát se zdálo, že botoxu zvoní hrana. Vždycky to ale ustál. Jeho aplikace je totiž geniálně jednoduchá a výsledek okamžitý. Někdo si ho ale dopřává až příliš často. Rodinu ani kariéru to nejspíš nepoškodí, ale příliš častá aplikace injekcí vás může stát dost peněz a omlazení se nakonec třeba vůbec nedočkáte. Tělo si totiž postupem času může proti botoxu vytvořit protilátky a na jeho účinky nebude vůbec reagovat.

Silikony s ručením omezeným

Jejich životnost je zhruba dvacet let, potom se musejí vyjmout a nahradit novými. Hezčí prsa však můžete mít i bez skalpelu. Nová metoda využívá místo obvyklé výplně tuk. A vlastní! Zhmotnilo se tak přání generací žen, které si naříkaly, že tuhle by potřebovaly ubrat a tam přidat. „Začínáme liposukcí. Z části odebraného tuku pak získáme kmenové buňky, kterými obohatíme zbylý tuk. Tím potom speciální injekční technikou zvětšíme prsa. Bez řezů a jizev,“ nastiňuje průběh této elegantní metody doktor Otakar Lucák z Kliniky plastické chirurgie v Ostravě. Prsa lze takto zvětšit o jednu velikost. Ani tenhle zákrok ale není na věky, tuk se totiž časem vstřebává.

Depositphotos_10730230_xs

Jeden zákrok nestačí

Z vytahaného břicha po těhotenství dokáže plastická operace udělat bříško, jako by vám bylo dvacet. Jenže ouha, zbytku těla je pořád čtyřicet. Věřte, že tenhle rozdíl je sakra vidět. Nádherně vymodelovaný střed těla pak najednou obklopují boky, které zažily tři porody… Nutně pak přemýšlíte, co dál. Schovávat břicho za třicet tisíc, nebo pokračovat ve vylepšování postavy liposukcí boků? Takhle je však třeba přemýšlet už na začátku!

Vrásky nejsou problém

Úkol číslo jedna nezní vypadat jako zajda, ale působit svěže a odpočatě. Dnes se proto pozornost zaměřuje spíš na to, jak obličeji vrátit objem a kontury. Další problém jsou skvrny na pleti a nejednotná barva pokožky. „To nám dokáže spolehlivě přidat i deset let,“ říká kosmetička Eliška Rybáková z New Age studia. Objem a kontury vyřešíte pomocí již zmíněných lunch procedur. Trápí-li vás nejednotná barva pokožky, bude to chtít laserový či chemický peeling, což vyžaduje víc času na rekonvalescenci.

Související články