Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Co vám nesmí chybět v jarním šatníku?

Zima už je nenávratně pryč, a i když nás letos moc nepotrápila, jsme rádi, že všechno kolem bzučí a kvete. Jaro taky znamená obměnu šatníku a my už se celé natěšené nemůžeme dočkat, až vyrazíme na nákupy. Co by vám letos nemělo uniknout?

Redakce Marianne | 31. 03. 2014

Jaro se pokaždé nese ve znamení pastelových barev a květinových vzorů. Ani letos tomu není jinak, proto určitě nešlápnete vedle, pokud si vyberete jarní kousek vyvedený v některé z těchto kombinací. Nosí se velké exotické květy, drobné kvítky, pastelové barvy se mixují a jemnost jim dodají bílé prvky.

Budoucnost je teď. Nebo alespoň retrointerpretace toho, co jsme si mysleli, že budoucnost bude. Minout vás zaručeně nemohou různé metalické odstíny. Pokud si zrovna netroufáte na kovové obleky, můžete svůj outfit oživit metalickým doplňkem nebo botami. 

Na ovál

Mikiny už dávno nepatří jenom do tělocvičny. Přehlídková mola představující trendy jara 2014 jich byla plná. A pokud mikinu okořeníte ještě nějakým sloganem nebo hláškou vyjadřující vaši momentální náladu, nemůžete udělat chybu.

mikiny_s_napisem

Hippie style

Skinny jeans nechte občas doma a vyrazte ven v širokých kalhotách. Ty letos opět hlásí návrat, a proto by vám v šatníku rozhodně neměly chybět. Sluší zejména menším postavám. Pokud je doplníte botami na vysokém podpatku, budete mít nohy až do nebes. A nejenže jsou momentálně v kurzu, oceníte především jejich pohodlnost a lehkost.

siroke_kalhoty

Bundičky, trenčkoty a parky

Neforemné zimní kabáty můžeme odložit do skříně a na jaře dělat parádu především v trenčkotech a parkách. Ty jsou letos vyrobeny ze zajímavých materiálů (např. semiš) a v neotřelých střizích. Pokud spíš fandíte jarním bundičkám, pořiďte si biker jacket nebo bomber. Sportovní bundy se dají nosit k sukním, šatům a samozřejmě i k úzkým džínám. 

bloggers-bomber-jackets

Blůzy

Svoji romantickou povahu zdůrazníte, pokud si pořídíte blůzu. Jsou ženské, ladné a smyslné. A ještě mají jeden bonus. Hodí se naprosto ke všemu. Letošní blůzy se nesou v tzv. bohemian stylu. Jsou prostě nenucené, nekonvenční a vzdušné. A pokud ta vaše bude mít květinové vzory nebo geometrické tvary, bude to naprosto top.

collarless-blouse-Spring-Fashion-Trends

Související články