Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Elegantní drdol: učešte se podle hollywoodských hvězd!

Plesová sezona vrcholí, a pokud nevíte, jaký účes si vytvořit, nechte se oslnit drdoly ve stylu šedesátek, jaké nosí i světové celebrity. A ukážeme vám také, jak takový drdol vytvořit.

Redakce Marianne | 26. 01. 2014


Zdá se to neuvěřitelné, ale jejich obliba nekončí – a to ani po mnoha desítkách let. Moderní jsou jednoduché uzly, které se dají doplnit čelenkami nebo sponami, ale frčí i extravagantnější drdoly, které budou méně obvyklé. Například drdoly ve stylu šedesátých let jsou vážně nádherné, působí totiž bohatým dojmem, nebo účes připomínající včelí úl.

Důležitý je objem vlasů

Bojíte se, že takový účes nezvládnete? Není to tak složité, díky různým vychytávkám, jako jsou kulmy, žehličky a natáčky, zvládnete cokoli. Chcete-li mít tedy účes, který bude vypadat jako v šedesátých letech, je nutné zvětšit objem vlasů. Vlasy nechte uschnout, dokud nejsou jen mírně vlhké. Pak do nich vetřete trochu tužidla pro zvětšení objemu a pěkně postupně po jednotlivých pramenech natáčejte na nahřáté natáčky. Pak nechte doschnout.

Jak vytvořit drdol pro středně dlouhé vlasy?

Tento ‚recept‘ funguje na všechny vlasy, které dosahují délkou aspoň po ramena.

  1. Vlasy sčešte dozadu a stáhněte do ohonu. Ten pak mírně natupírujte.

  2. Na konec ohonu dejte tenkou textilní gumičku a dejte dolů.

  3. Gumičku pak upevněte těsně u hlavy. Vytvořený drdol mírně roztáhněte do šířky a strany upevněte vlásenkami. Určitě nezapomeňte na lak na vlasy.

Použitý zdroj: Schwarzkopf.cz

Elegantní drdol: učešte se podle hollywoodských hvězd!

Související články