Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Facelift: pomůže projasnit pleť i zvednout sebevědomí

Komerční článek - Máte pocit, že vaše pleť už není tak svěží jako dříve? Tvoří se vám drobné vějířkovité vrásky kolem očí nebo hlubší vrásky na čele? Musíte používat čím dál silnější vrstvu make-upu a pudru? Máte pokleslá oční víčka nebo koutky úst? Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděla kladně, může vám pomoci některá z moderních forem faceliftu.

Redakce Marianne | 10. 04. 2013

 

Propagace značky PEM.
Marianne.cz není jejím autorem a nemá vliv na její obsah.

Princip zákroku je jednoduchý

Facelift ve volném překladu znamená vyzdvihnutí pokleslé pokožky na obličeji. Ve skutečnosti ale tímto zákrokem lékaři dokážou vyřešit mnohem více, než jen vrásky nebo povadnutí stárnoucí pokožky. Při zákroku dochází nejen k vypnutí kůže, ale také hlubších vazivově-svalových struktur. Tím je zaručen déle trvající a dokonalejší výsledek než u jiných metod (například aplikace botulotoxinu).

Facelift nebo minilift?

Jelikož facelift již dlouhá léta vévodí žebříčkům nejčastěji prováděných plastických operací, lékaři se snaží nabídnout další, zpravidla jednodušší a rychlejší, alternativy. Pro klientky s hlubšími vráskami a pro klientky, které si přejí kombinovat více zákroků v oblasti obličeje, je určen klasický . Minilifty se hodí pro klienty, kteří potřebují pleť především projasnit a osvěžit, případně korigovat méně hluboké vrásky. Provádějí se většinou speciálními stehy těsně pod kůži tak, že samy způsobí vypnutí pleti.
facelift

Očekávané benefity operace

  • omlazení a tonizace pokožky nejen na obličeji, ale také na krku a dekoltu

  • zvýšení sebevědomí

  • snazší nanášení make-upu a zlepšené vstřebávání krémů

  • mladistvě vyhlížející pleť i bez nalíčení

  • možnost znovu nosit odhalený krk a dekolt

Zákroky lze také kombinovat

Pokud uvažujete o více zákrocích na obličeji, informujte o tom lékaře. Například na klinice plastické chirurgie PEM běžně kombinují facelift s operací pokleslých víček. Uvažovat lze také o kombinaci s dalšími výkony (například zvětšením rtů), vše záleží na dohodě. Spojením zákroků ušetříte nejen peníze, ale především své tělo od opakované zátěže.

Ani moderní estetická medicína nedokáže stárnutí zcela zastavit, umí jej však účinně zpomalit. Zlepší se tak nejen stav naší pokožky, ale i psychiky, která je (nejen) v oblasti péče o pleť nesmírně důležitá.

Související články