Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Jak shodit kila a při cvičení se nenudit I

Čím dál tím více fitek rozšiřuje svou nabídku cvičení. Možná je znáte, možná ne. Pokud hledáte něco nového a nevíte, co vyzkoušet, rádi vás inspirujeme. Dnes jsme se vyptávali na vibrační plošiny.

Redakce Marianne | 21. 11. 2012

Irena Jelínková, majitelka studií Vibrostation v Praze, nám představila cvičení, při kterém se nemusíte převlékat, nezapotíte se, a přitom vám k zeštíhlení stačí třicet minut třikrát týdně.

Jak vlastně cvičení na plošině funguje?

Na principu vytváření vibrací, které jsou přenášeny do těla. Tento proces vyvolává ve svalu napínací reflex, kterým se svaly samovolně stahují 30–45krát za vteřinu v závislosti na zvoleném nastavení přístroje. Pomocí cvičení na Vibrostation si procvičíte téměř 100 % všech svalů a pro získání požadovaných výsledků vám postačí pouhých třicet minut cvičení alespoň třikrát týdně. To hodně vyhovuje hlavně lidem, kteří nemají dostatek energie a vůle pro pravidelný dlouhý trénink různého druhu.

Vibrostation_1

A další výhody?

Při cvičení se nepotíte, tím pádem se po cvičení nemusíte převlékat a váš make-up zůstane bez porušení. Postačí pouze ‚stát‘ na vibrační plošině. Pro cvičení tak můžete využít například polední pauzy. Po skončení cvičení se můžete směle vrátit do práce, aniž byste ztrácela čas převlékáním, sprchováním apod. Cvičení lze zaměřit přímo na posilování konkrétních problémových partií – pokud máte problémy s břichem, na Vibrostation vám personál nastaví program pro redukci břišního tuku. To samé lze provádět se zadečkem, nohami, pažemi apod. Cvičení s Vibrostation je velice šetrné, v kombinaci s kratší dobou aplikace jsou klouby, vazy a šlachy vystaveny podstatně menší zátěži. Cvičení vyžaduje jen velmi malou námahu a odpovídá jedné hodině cvičení v tělocvičně.

Komu ho lze doporučit a kdo by ho naopak zkoušet neměl vůbec?

Cvičení lze doporučit téměř všem bez rozdílu věku a trénovanosti. Tomuto druhu cvičení by se však měly vyhnout těhotné ženy, osoby, které se potýkají s kardiovaskulárními onemocněními, akutní žilní trombózou, akutními onemocněními kloubů a artrózou, epilepsií, kýlou, těžkou cukrovkou, onemocněními spodní části zad, akutní migrénou, lidé s umělými klouby a kýlou.

Vibrostation_3

Cvičíte vy sama? Jak se při cvičení cítíte?

Díky Vibrostation se mi podařilo zhubnout mnoho ‚nechtěných‘ kil, která jsem nabrala po dvou dětech. A to jsem předtím vyzkoušela spoustu druhů cvičení – spinning, pilates, běhání, cvičení ve fitness centru. Neříkám, že by tyto druhy cvičení byly neúčinné, nicméně jsem zjistila, že trvalých výsledků se mi podařilo dosáhnout pouze díky Vibrostation.

Možná by se mohlo zdát, že je cvičení velmi jednoduché – že se jen postavíte na plošinu, a to je celé. Z vlastní zkušenosti však musím potvrdit, že ‚ustát‘ minuty na vibrační plošině není rozhodně žádná brnkačka, zejména při vyšší intenzitě vibrací. Cvičení mohu doporučit každé vytížené ženě, která chce vypadat dobře, zároveň ale nemá tolik času, aby mohla trávit spoustu hodin týdně v tělocvičně. Cvičení je určitě vhodné i pro lidi, kteří mají nastavený intenzivní trénink a potřebují zpevnit a zregenerovat svaly.

Související články