Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Jak shodit pár kilo a při cvičení se nenudit V

Na závěr našeho seriálu jsme pro vás připravili cvičení Flowin. Na naše otázky odpovídala Pavla Rožumberská, autorka konceptu Flowin Pilates.

Redakce Marianne | 19. 12. 2012

Pavla Rožumberská studovala na konzervatoři Taneční Centrum Praha. Je aerobik a fitness instruktorkou, dále lektorkou power jógy, pilates, pilates bosu a dalších cvičení.

Můžete nám svůj systém cvičení představit?

Flowin Pilates je jednou z koncepcí FLOWIN, což je moderní tréninkový systém ze Švédska. Byl vyvinut v prostředí vrcholových desetibojařů. Dokáže plně nahradit veškeré fitness aktivity. Je založen na přirozených a plynulých pohybech bez doskoků a zatížení kloubů. Při cvičení se využívá jen hmotnost těla. Rozděluje se na tři základní koncepce:

FLOWIN Basic: Kondiční a posilovací forma cvičení pro všechny výkonnostní úrovně, založená na ladném a bezdoskokovém principu posunu podložek po desce.

FLOWIN Pilates: Ladné, plynulé, posilovací a protahovací cvičení zaměřené na hluboký svalový systém a soulad s dechem.

FLOWIN Slimming: Trendy & healthy cvičení pro efektivní hubnutí, intenzivní formování těla (především problémových partií) a odstranění svalových dysbalancí. Plynulé přechody a vazby prvků jsou v jednoduchých choreografiích s jednotným názvoslovím.

V čem se toto cvičení liší od těch ostatních?

Cvičení Flowin Pilates je výjimečné svou kombinací ladnosti, plynulosti a využitím těch nejefektivnějších posilovacích a protahovacích cvičení zaměřených na hluboký svalový systém a soulad s dechem.Unikátní je v tom, že během cvičení používáme cvičební pomůcku Flowin. Ta je složena z velké desky a sady malých podložek pro nohy, ruce, kolena a lokty, díky kterým se cvičení stává zábavnějším, a především cílenějším.

Flowin_1

Komu ho lze doporučit, a kdo by ho naopak zkoušet neměl vůbec?

Doporučit ho mohu v podstatě všem, kteří chtějí mít správné držení těla, posílené břišní i zádové svaly a chtějí předcházet bolestem a zraněním v běžném životě. Cvičení je vhodné i pro osoby s nadváhou, nejsou zde doskoky a posílení hlubokého stabilizačního systému vede k ulehčení od bolesti přetěžovaných kloubů. Cvičení se nedoporučuje při bolestivých zraněních, při užívání silných léků proti bolesti a také v těhotenství.

Jak se při tomto cvičení cítíte?

Při cvičení cítím opravdu vysokou aktivaci hlubokého stabilizačního systému, efektivitu každého cviku a také potřebu vědomé kontroly rozsahu a rychlosti pohybu, abych se během cvičení příliš nepřetěžovala. Na cvičení Flowin Pilates mě nejvíc baví právě využití cvičební pomůcky Flowin, která nám některé cviky pilates usnadní v jejich plynulosti, jiným přidá na obtížnosti, ale především je oživí a obohatí.

Související články