Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Jak si nejlépe užít běhání? S kamarádkami a se stylem.

Komerční článek – Po dlouhé úmorné zimě dorazilo jaro. Chtěla byste být co nejvíce venku a pohráváte si s myšlenkou běhání? Domluvte se s kamarádkami a jděte do toho! Budete se vzájemně podporovat a běh si spolu náležitě vychutnáte.

Redakce Marianne | 23. 04. 2013

Propagace značky adidas.
Elle.cz není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah. 

Běhání patří mezi tři nejprovozovanější sporty v České republice. Pro člověka je běh tou nejpřirozenější formou pohybu. Snadno v něm objevíte to nejlepší, co pro své tělo i duši můžete udělat.

Běh je opravdu tou nejjednodušší aktivitou. Stačí nazout běžecké boty – a samozřejmě také obléknout slušivý sportovní outfit –, a můžete vyrazit. Rychlost, vzduch, hluboké dýchání a fakt, že společně děláte něco zábavného, to vše znamená jistotu příjemných zážitků.

Přinášíme pár tipů a triků, jak s běháním začít a náležitě si to užít:

  1. Začněte zlehka! Nejprve zkuste lehké tempo po dobu 30 minut s frekvencí 3× až 4× týdně. Dopřejte svému tělu čas zvyknout si na novou aktivitu.
  2. Proběhněte se s kamarádkou. S ní si můžete lépe otestovat, zda se při samostatném běhu moc nepřepínáte. Pokud si dokážete při běhu povídat, váš rytmus je správný.
  3. Nemůžete popadnout dech? Nic si z toho nedělejte, zpomalte a vystřídejte běh rychlou chůzí. Můžete také běh a chůzi průběžně střídat. Hlavně se nevzdávejte!
  4. Věděli jste, že běhání patří mezi nejpřirozenější způsoby, jak se dostat do formy? Stačí i pomalé tempo. Snažte se je však udržet po celou dobu běhu.
  5. Nepodceňujte vybavení – ať již začínáte s během jako novou životní výzvou, nebo jej provozujete dlouhodobě, mějte na paměti, že běžecké vybavení může zásadně podpořit a usnadnit vaše výkony. O to více vás pak bude běhání bavit, když při něm budete vypadat i velmi žensky.

Běžecké boty jsou klíčovým předpokladem pro vyrovnaný výkon. Zvolte si pár, který si oblíbíte natolik, že vás samotná představa nazutí bot povzbudí vyrazit. Svou roli hraje i zbytek vašeho vybavení – dnes už není problém mít oblečení funkční a zároveň stylové a barevně sladěné. Vše si můžete pohodlně vybrat z nové kolekce adidas Women například v prodejnách A3, kde vám proškolený personál ochotně pomůže s výběrem podle vašich individuálních potřeb.

A co bychom vám doporučili?

Kvalitní sportovní podprsenka by měla být nepostradatelnou součástí vašeho vybavení – poskytuje nedocenitelný komfort a podporu. Zvolte například Supernova Racer Bra.

PR1_detail

Vyměňte své staré běžecké tričko za dámské adidas Supernova Short Sleeve Tee s ventilační funkcí. Díky technologii climacool® je tričko prodyšné a odvádí vlhkost a teplo, zatímco design formotion® nabízí při běhu optimální volnost pohybu.

Běžecké legíny doplňte o stylové šortky. Jistě oceníte také dámskou bundu adidas Supernova 3v1 s prodyšnou ochranou proti větru climaproof®, jež vás ochrání v jakémkoli počasí. Můžete ji nosit jako kompletní bundu, coby vestu či jen jako krátkou lehkou bundičku s kapucí.

Na nohy nazujte jednu z novinek adidas Supernova Glide 5 nebo adidas Energy Boost a běhání si naplno užívejte. Zbytek nechte na chytré technologii miCoach. Aplikace vám pomůže naplánovat jednotlivé tréninky, sledovat vaše zlepšení, a když je třeba, dodá i užitečné rady a tipy. http://www.adidas.com/micoach

Není se čeho bát, sport je skvělá zábava, inspirujte se více na http://www.adidas.com/mygirls.

Související články