Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rodina a děti

Jak zabavit znuděné děti? Hledejte kamínky a tvořte mapy

Školy a školky jsou zavřené, odpoledne dlouhé a výčet stolních her omezený. Pokud jsou vaše ratolesti domácím režimem už znuděné, pak je nejvyšší čas sáhnout po neokoukané zábavě. Přinášíme vám tři tipy na hry, které v současné době zažívají comeback.

Následující tři týdny nebudou procházkou v růžové zahradě. Obzvláště to platí pro rodiče malých dětí, kteří musí skloubit domácí výuku s prací z domova. Výzva čeká také na maminky na mateřské, které se svými ratolestmi nemohou vyrazit na výlet. Dobrou zprávou ale je, že existuje několik aktivit, díky kterým zabavíte malé i větší děti. Důležitá je pouze kreativita a chuť odlepit děti od svítících displayů. Tak jdeme na to?

Už máte svůj kamínek?

V posledních měsících se v České republice roztrhl pytel s malovanými kamínky. Ne, nespadly z nebes, nýbrž je vytvořily šikovné dětské ručičky, které se zapojily do hry „putovní kamínky“. Pokud máte doma tvořivé dušičky a zásobu kamenů, pak se do této hry můžete bez okolků zapojit. Stačí, když na kamínek namalujete libovolný obrázek, na zadní stranu napíšete slovo „kamínky“ a připojíte vaši PSČ.

Namalovaný oblázek následně umístěte na veřejné prostranství ve vašem městě a čekejte, dokud ho někdo neobjeví. A jak se dozvíte o novém majiteli? Počkáte, dokud někdo kamínek nevyfotí a nevloží jeho obrázek na facebookovou skupinu Kamínky. Do role hledačů kamínků se můžete pasovat i vy. Na procházce s dětmi mějte oči dokořán a všímejte si všech netradičně zbarvených kamínků. Uvidíte, že si tuto hru zamilují nejen vaše děti, ale i vy.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Hledání pokladu

Pamatujete si, když vaši rodiče vytvořili mapu, díky které jste se mohli dostat až k pokladu? Pojďme oprášit tuto aktivitu a připravit ji i pro své ratolesti! Pravda, při tvorbě mapy se možná zapotíte, avšak výsledek jistě bude stát za to. Pokud máte zahradu, pak si s putováním za pokladem můžete doopravdy vyhrát a použít zajímavé skrýše, které vytvořila matka příroda. Nic nebrání ani tomu, abyste poklad ukryli v bytě nebo pouze v dětském pokojíčku. Také s jednotlivými úkoly, které vedou k pokladu, si můžete pěkně pohrát. V případě, že doma máte školáka, můžete úkoly nenápadně napojit na aktuálně probírané učivo. Jan Amos Komenský by z vás měl jistě radost!

Mohlo by se vám líbit

14 tipů, jak zabavit děti doma, když mají nečekané „prázdniny“

Zabavit děti, aby celý den jenom neproseděly u televize a nezlobily, ale také se hýbaly a bavilo je to, není jednoduché. Máme pro vás patnáct tipů, díky kterým to zvládnete levou zadní.
marianne.cz

Tvoříš, tvořím, tvoříme

Tvořením děti nejen zabavíte, ale především v nich probudíte fantazii a kreativitu. Chápeme, že není jednoduché přicházet stále s novými a novými nápady na vyrábění, malování nebo jiné ruční tvoření, a proto není od věci, když o pomoc poprosíme sociální sítě. Například na Instagramu naleznete mnoho maminkovských profilů, které se zaměřují na výtvarné a tvořivé aktivity pro děti. Zajímavé nápady naleznete třeba na profilu @zabav.dite, @cesko_americka_mama, @paper_magic_reny či @potvorkyzoskolky. Několik tipů, jak zabavit svého potomka, naleznete také na youtubovém kanálu Dva tátové.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Koronaprázdniny: Nástroje, které vám pomohou s domácí výukou dětí

Když se z maminky stane paní učitelka...
marianne.cz

Související články

Rodina a děti
Jak překonat zranění a vrátit se ke sportu: Posilujte sebedůvěru při rekonvalescenci a dodržujte pár preventivních opatření

Jak překonat zranění a vrátit se ke sportu: Posilujte sebedůvěru při rekonvalescenci a dodržujte pár preventivních opatření

Rodina a děti
Jak zabavit děti v autě při dlouhé cestě na dovolenou? 8 tipů na hry a aktivity, které budou bavit celou rodinu

Jak zabavit děti v autě při dlouhé cestě na dovolenou? 8 tipů na hry a aktivity, které budou bavit celou rodinu

Rodina a děti
Rodičovské hlášky: Legandární výroky,  které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Rodičovské hlášky: Legandární výroky, které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Rodina a děti
Jak překonávají šampioni vlastní hranice? Úspěch vs. neúspěch

Jak překonávají šampioni vlastní hranice? Úspěch vs. neúspěch