Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Minimalistický šatník: Osvoboďte se a zjistěte, jak najít svůj styl v menší skříni

Udělat očistu šatníku je neuvěřitelně osvobozující záležitost. Zbavit se starých a nenošených kousků je nejen očista skříně, ale i hlavy. Víme, jak to udělat bezbolestně, efektivně a tak, aby se to už nikdy nemuselo opakovat.

Redakce Marianne | 30. 09. 2016

Znáte svůj styl?

Jak byste popsala svůj styl? Jako sportovně uvolněný? Sexy ženský? Bohémský? Romantický? Elegantní? Ať už odpovíte jakkoliv, svého stylu se držte a zbavte se všeho, co do něj nezapadá.

Pokud nevíte, jak svůj styl definovat či poznat, mrkněte na oblečení, které nosíte nejčastěji a nejraději. A také na oblečení, ve kterém se cítíte nejlépe.

Tip: Osobitost stylu není dána hromadou originálního oblečení, ale tím, jak nosíte základní kousky. Obyčejný outfit jako džíny a tričko můžete nosit na tisíc způsobů a pokaždé vypadat jinak. Zatímco žluté šaty s volánky na moc způsobů neunosíte. Styl tvoří hlavně módní doplňky!

Poznejte basic kousky

Neutrální, snadno kombinovatelné a praktické – to jsou basic kousky. Jednobarevná trička a košile, malé černé, svetry, džíny, černé lodičky… však to znáte.

Vytvořte si barevnou paletu

Každá z nás má několik barev, které nosí nejčastěji. Cítíme se v nich dobře a sluší nám. Tak proč se jich nedržet? Určete si barvy, které jsou ve vašem šatníku vítány a držte se jich i při dalších nákupech. Budete mít jistotu, že se vám bude všechno hodit ke všemu a navíc bude váš look jasně rozpoznatelný.

A teď k té očistě

Vyhraďte si třeba celý den a vezměte očistu šatníku opravdu vážně. Klidně si každý kousek vyzkoušejte a zjistěte, jak se s v něm cítíte. A začněte oblečení skládat na hromádky:

-        Na jednu dejte oblečení, které nosíte.

-        Na druhou dejte oblečení, které vám je, nenosíte ho, ale chtěla byste.

-        Na třetí dejte oblečení, které jste neměla na sobě déle než rok a oblečení, které vám není.

První hromádku ukliďte do šatníku. Druhou dejte zvlášť tak, abyste na ní viděla, kdykoliv se budete někam chystat. A třetí se nekompromisně zbavte.

Jakmile něco z druhé hromádky vezmete na sebe, zařaďte to do šatníku. Zbytek po třech měsících vyhoďte, darujte či prodejte.

Tip: Nenechte se omezovat oblečením, které vám nesedí. Oblečení by se mělo přizpůsobit vám a ne vy jemu. A snažit se hubnout do šatů je ten nejhorší zdroj stresu. Zbavte se jich!

Magická třicetsedmička

Myslíte to s očistou šatníku opravdu vážně? Pak se zkuste přiblížit číslu 37. Ano, opravdu byste měla mít v šatníku jen 37 kusů oblečení. Nepočítejte do něj sportovní oblečení, plesové šaty ani zimní kabáty, ale trička, blůzy, kalhoty, šaty, atd.

Hodně štěstí!

Související články