Přejít k hlavnímu obsahu
Zábava

Nejlepší fotografie královské rodiny pořízené v roce 2021

Info ikona
Královna Alžběta

Pandemie koronaviru, odchod milovaného prince Philipa, mnoho státnických povinností, ale třeba i narození malé Lilibet Diany. Hádáme, že britská královská rodina na rok 2021 jen tak nezapomene.

O první dobré zprávy se v roce 2021 postaral princ Harry s Meghan. Na sv. Valentýna totiž sdíleli fotografii, prostřednictvím které světu oznámili, že čekají druhého potomka. Paradoxně o pár týdnů později byla Meghan s Harrym opět na titulních stránkách nejen britských médií. Tentokrát nebylo hlavním tématem těhotenství, nýbrž otevřený rozhovor s moderátorkou Oprah Winfrey. Vévodkyně a vévoda ze Sussexu nebyli zdrženliví a v rozhovoru například uvedli, že Meghan pod tíhou královských okovů přemýšlela o sebevraždě. Toto březnové interview bezesporu otřáslo celou královskou rodinou, která bohužel ještě netušila, že budou následovat další špatné zprávy.

Na začátku dubna zemřel manžel královny Alžběty II, princ Philip. Pohřbu devětadevadesátiletého monarchy se kvůli pandemii koronaviru mohlo zúčastnit pouze 30 osob. Jistě si vybavíte nesmírně srdcervoucí fotografii královny Alžběty II., která osamoceně sedí ve windsorské kapli. I když byl odchod milovaného manžela pro královnu náročný, po několikatýdenní pauze se hlava britské monarchie opět vrhla do práce. Už na konci dubna se prostřednictvím videohovoru spojila s nově jmenovanými velvyslankyněmi Lotyšska a Pobřeží slonoviny, oslavila své pětadevadesáté narozeniny, a následně otevřela britský parlament. Úsměv na rtech královně jistě vyčarovalo i červnové narození pravnučky Lilibet Diany.

Druhá polovina roku se pro britskou královskou rodinu vyvíjela příznivěji. Hned 1. července princ Harry s princem Williamem odhalili sochu své matky, princezny Diany, v zahradě u Kensingtonského paláce. V červenci si princ William s rodinou nenechal ujít finále mistrovství UEFA Euro 2020 na stadionu Wembley. Právě zde vznikla ikonická fotografie, na které malý princ George vyplazuje jazyk. Příjemné povinnosti čekali na vévodkyni a vévodu z Cambridge také v září, kdy se zúčastnili světové premiéry nové bondovky No Time To Die. Nezahálela ani Meghan Markle, která v září předčítala v New Yorku ze své nové knihy The Bench. Závěr roku se nesl v duchu dalších společenských událostí, například zpívání vánočních koled ve Westminsterském opatství, kterého se zúčastnil princ William s manželkou Kate.

Průřez nejzajímavějšími fotografiemi britské královské rodiny najdete v naší galerii.