Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Nejlepší kosmetika roku 2012 I: Pleť, vlasy a nehty

Při bilancování jsme se neubránili tomu, zavzpomínat na kosmetiku, která nám v uplynulém roce prošla pod rukama. Vybrali jsme pro vás deset úžasných produktů, které jsme vyzkoušeli na vlastní kůži, a jejich účinkem jsme byli nadšeni. Dnes si představíme první pětici.

Redakce Marianne | 28. 12. 2012

Pleť

K hydratačnímu gelovému krému Anew Aqua Youth od Avonu jsem zprvu přistupovala s nedůvěrou. V živé paměti jsem totiž měla jiné krémy s gelovou konzistencí, po kterých jsem měla pleť spíše scvrklou než hydratovanou. Krém ale předčil veškerá má očekávání. V první řadě vůbec nelepí jako jiné gelové krémy. Rychle se vstřebává a zanechá na pleti jemný ochranný film. Tvář je po aplikaci hebká a bez nepříjemného pnutí. Zaznamenala jsem dokonce i jemný zpevňující účinek. Jako velké plus vidím minimální parfemaci složení, gel-krém je díky tomu vhodný i pro citlivou pokožku. Jediným nedostatkem je absence ochranného faktoru, který mi chyběl zejména v létě.

01_zel-krem_AAY

Vlasy

Koho by bavilo mýt si vlasy každý den? Naštěstí výrobci vymysleli suchý šampon. Jsou však mezi nimi velké rozdíly. Ty sypké vlasy zmatní, ty ve spreji zase mohou jednotlivé prameny slepit. Vynikající zkušenost mám se šamponem Syoss Volume Lift. Sprej se dobře nanáší a velmi rychle splyne s vlasy, takže když budete chtít účes po aplikaci prohrábnout prsty nebo upravit hřebenem, šampon zůstane tam, kde má, aniž byste ho celý vyčesala. Objem získáte bleskurychle a polovinu dne (podle míry znečištění vlasů) vám v pohodě vydrží. Mastnoty vás zbaví až do večera a klidně ho můžete použít druhý den znovu. Vlasy příliš nezatěžuje, a tak ho používám i jako prevenci proti případnému maštění.

02_vyr_5486syoss-sampon-200ml

Kartáč na vlasy Tangle Teezer na mě už pár měsíců vykukoval z tiskových zpráv a několik kadeřníků se mi dokonce vyznalo z nehynoucí lásky k tomuto kusu plastu. Nikdy jsem česání nemusela, a když jsem byla malá, tak jsem před ním dokonce utíkala pod stůl. Takhle averze mi zůstala až do dospělosti. Hřeben, který sliboval bezbolestné rozčesávaní i těch nejzacuchanějších vlasů, jsem proto musela vyzkoušet! Když jsem ho poprvé spatřila face to face, překvapilo mě, jak snadno padne do ruky. Připravila jsem si opravdový zatěžkávací test, použila hromadu laku na vlasy a šla na to. Projel tou zkázou překvapivě lehce, darebák jeden! Bonusem je také to, že vlasy po něm neelektrizují a krásně se lesknou.

03_pink_elite

Nehty

Jednou za čas ráda okolí překvapím výrazným lakem na nehty. Zatím jsem ale neobjevila žádný, který by zaschnul tak rychle, abych ho nedokázala někde otisknout nebo otřít. Vybavuji si nudné půlhodiny, kdy jsem nemohoucí s roztaženými prsty čekala, až můj nejnovější úlovek z drogerie zaschne. Většina svrchních laků, které měly urychlovat schnutí, natropila ještě větší neplechu, než kdybych je nepoužila vůbec. Pak se mi ale do ruky dostal nenápadný urychlovač Mavadry od Mavaly. Je to opravdový rychlík, který okamžitě dokáže vysušit a sjednotit i velmi silnou vrstvu laku.

04

Péče o rty a oči

Zcela neocenitelným se pro mě stal balzám na oči a rty Sun Balm Protection značky Philip Martin’s. Organické výrobky pro mě nikdy nepřestanou být opravdovou záhadou. Většina vůbec nefunguje, a tak z nich můžete mít maximálně dobrý pocit, že jste spasili planetu… Navíc se mezi nimi najdou i takové, které si přídomek bio ukradly trochu neprávem. Balzám s obsahem karotkového oleje však splnil veškerá má očekávání. Rty krásně zvláční bez jakéhokoli pocitu mastnoty, a dokonce na něm drží rtěnka. V letních obdobích je skvělý na jemnou oblast okolo očí, kterou chrání před nežádoucími vlivy slunečního záření.

05_PM-sun-balm-protection.jpg-artikel-d.-1-jun12

Související články