Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Nejlepší kosmetika roku 2012 II: Líčení a vůně

Jaká rtěnka po celodenním maratonu přežije i večeři o třech chodech? A jak mít krásné oční stíny od rána až do večera? Známe odpověď! A jako bonus pro vás máme vůni roku.

Redakce Marianne | 29. 12. 2012

Znáte takové ty malé drobnosti, které dokážou být nesmírně praktické? Štětce Sephora v tužce patří mezi ně. Když se dají dohromady, vypadají jako celkem nenápadná tyčinka, která je jen o něco málo větší než běžné stíny na oči v tužce. Jednotlivé díly skládanky na sobě drží díky magnetu. Potřebujete štěteček na obočí, rty nebo oči? Všechny je najdete v tomto šikovném balení.

01

Nikdy jsem nepatřila mezi milovnici rtěnek. Barevné rty sice zbožňuji, ale kdo má čas neustále se kontrolovat v zrcátku a opravovat rtěnku ihned po tom, co se napije? Dlouhotrvající růže moje rty příliš vysušovaly a byly nepřirozeně matné. Až do chvíle, kdy mi do cesty vstoupila rtěnka Colour Elixir od Max Factor. Ráno ji nanesu a vydrží až do večera (bez legrace). Ideální však je, ještě jednou ji během dne zlehka přetřít. A máte vystaráno! Její konzistence i barva je velmi plná, takže vypadá dokonale i bez použití konturovací tužky. Rty příjemně hydratuje a červený odstín Ruby Tuesday, který používám, v mém okolí sklidil spoustu lichotek. Jedinou nevýhodou je, že ačkoli je to opravdový držák, nezabráníte tomu, aby se otiskla na vašem oblíbeném šálku kávy.

02_MAX_FACTOR_COLOUR_ELIXIR_LIPSTICK_RUBY_TUESDAY_715

Roky jsem byla zastáncem tužky na obočí. Jeho úprava stíny mi přišla příliš vyumělkovaná. Máte-li ale správné náčiní, rozhodně to tak nemusí být. Sada na obočí Bobby Brown Brow Kit obsahuje vše, co pro úpravu obočí potřebujete. Najdete zde dvě zrcátka (jedno zvětšovací), štěteček, dva barevně univerzální stíny a také malou pinzetu, která poslouží jako nouzovka, když nemáte po ruce její větší kamarádku. Stíny se nanášejí velmi lehce. Výsledek je přirozený a barva na obočí drží celý den. Přežije dokonce i pocení v tělocvičně.

03_BROW_KIT_Dark-1

Vynikajícím pomocníkem, který udrží mastnotu víček na uzdě, je podkladová báze Artdeco Eyeshadow Base. Má příjemnou texturu a velmi snadno se nanáší. Dokonce i lesklé stíny v tužce dokázaly být po tom, co jsem bázi použila, celistvé a bez jediné vady na kráse.

04_eyeshadow-base

Jaká voňavá novinka nám v roce 2012 udělala radost? Aqua Oriens od Van Cleef & Arpels! Když jsem poprvé viděla design flakonu, okamžitě jsem se do něj zamilovala. Láska na druhý pohled (nebo spíše přičichnutí) přišla poté, co jsem sundala víčko s motivem lístků a křišťálů. Složení parfému je opravdu jedinečné a zároveň velmi nekomplikované. Jemné tóny hrušky se snoubí s osvěžující limetkou a podmanivým pižmem.

05_AquaOriensAug2012

Jaké kosmetické výrobky vám v letošním roce vykouzlily úsměv na tváři? Řekněte nám o nich na našem Facebooku!

Související články