Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Novinka Even Brighter: redukce pigmentací pro zářivě sjednocený tón pleti!

Komerční článek - Sjednocený tón je hlavním kritériem, které ženy uvádějí na otázku, jak by měla vypadat krásná pleť.

Redakce Marianne | 25. 08. 2013

Propagace značky Eucerin.
Marianne.cz není jejím autorem a nemá vliv na její obsah.

Ve skutečnosti však dokonalý vzhled pleti často kazí pigmentové skvrny, které navíc – stejně jako vrásky – ‚přidávají roky‘. Eucerin Even Brighter může pomoci!

Mnoho žen po čtyřicátém roce trápí pigmentové skvrny, a tento problém se v poslední době stále více projevuje i u žen mnohem mladších. Mladistvý vzhled ale závisí do velké míry právě na tom, jak je barevnost pleti rovnoměrná. Pouze rovnoměrně zabarvená pleť totiž může optimálně odrážet světlo, a tak vypadat svěže a mladě. Jakmile se již hnědé skvrny objeví, musejí sny o alabastrové pleti na nějaký čas stranou. Pigmentové skvrny totiž nevzdávají svůj boj snadno.

Even_Brigher_3

I dobrého pomálu

Melanin je kožní pigment, který má na svědomí hnědé zabarvení pleti. Vytváří se v melanocytech, buňkách ve spodní části pokožky, jako přirozená reakce na ochranu pleti před působením UV záření. Pokud dojde k nadměrné tvorbě melaninu, objevují se na pleti skvrny a hnědé flíčky různé velikosti a tvaru. Hlavními příčinami jsou UV záření, hormony a zánětlivé procesy uvnitř pleti, které stimulují nadměrnou činnost melanocytů. Ale také přirozené procesy stárnutí pleti mohou vyvést melanocyty z rovnováhy.

Pigmentace se objevují znenadání

Nejčastějším typem hyperpigmentace jsou sluneční a tzv. stařecké skvrny. Tato jasně ohraničená hnědá ložiska, která mohou být až jeden centimetr velká, vznikají v důsledku nadměrného vystavování pleti UV záření. Objevují se proto na těch partiích pokožky, které byly během let nejvíce vystavovány slunci – obličej, hřbet rukou a dekolt.

Hyperpigmentace často doprovázejí i hormonální změny (těhotenství, menopauza) nebo se objevují po mnohaletém užívání antikoncepce. Tzv. melasma se tvoří na čele, tvářích a nad horním rtem. Po navrácení hormonální rovnováhy často blednou, ačkoli nemizí vždy zcela. Poruchy pigmentace mohou vyvolávat také zánětlivé reakce kůže (např. po ekzému, akné nebo reakce na léky), spáleniny a v neposlední řadě laserová ošetření.

První depigmentační řada zaručující účinnost, UV ochranu a anti-aging péči!

Eucerin® EVEN BRIGHTER účinně redukuje pigmentové skvrny, protože působí přesně tam, kde vznikají. Účinná látka B-Resorcinol upravuje tvorbu kožního barviva dvěma způsoby: brání jeho nadměrné tvorbě a zmírňuje nežádoucí tmavě hnědé zbarvení pleti. Složení EVEN BRIGHTER jde však ještě o krok dál! Kyselina glycyrrhetinová napravuje poškození DNA kožních buněk, a pomáhá tak zabraňovat předčasnému stárnutí pleti. Vysoká ochrana proti UVA/UVB záření s SPF 30 v denním krému pak pleť chrání před škodlivými UV paprsky, takže už nikdy nezapomenete na ochranu před sluníčkem. Preventivně tak předchází vzniku nových pigmentových skvrn.

Více na www.eucerin.cz

Novinka Even Brighter: redukce pigmentací pro zářivě sjednocený tón pleti!

Související články