Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Opálení, které se na vás nastříká

Chcete být i v zimě krásně snědá, ale nechcete svoji kůži vystavovat negativnímu vlivu solária? Samoopalovací nástřik slibuje bezpečné opálení a výdrž až deset dní. Je tomu ale opravdu tak? Známe odpověď!

Redakce Marianne | 11. 12. 2012

Ráno stojím před zrcadlem a prohlížím si svůj vybledlý nenalíčený obličej. Obdivuji svoji odvahu, že takto dokážu vůbec žít, a zároveň se mě zmocňuje zoufalství… Léto v nedohlednu, přece v tomhle stavu nebudu strašit partnera celou zimu?! Navzdory tomu se mi podaří nalíčit se bez dalšího sebemrskačského zkoumání vlastní nedokonalosti a kvapem mažu do práce.

Pročítám e-maily a jako zásah shůry mi do oka padne ten s předmětem: Poslední příležitost! Samoopalování už dnes! Promptně odpovídám a už se s kolegyní šineme vyzkoušet nejnovější nástřik Diamond od značky Vita Liberata.

Trochu se bojím, abych díky svému pověstnému zmatkování nedopadla jako Ross Geller z oblíbeného seriálu Přátelé, ale stejně do toho jdu. Na někom se to přece musí vyzkoušet, ne?

02_tumblr_mb3fibkbzv1rf6jf2o1_500

Hurá – lidský faktor!

Zatímco Ross z Přátel musel kvůli nástřiku do tajuplné kabinky, mě důkladně proškolila paní, která pak samotný nástřik i prováděla. Měla k tomu připravený přístroj, který vypadal i chrčel jako vysavač. To, že během celé akce můžete s někým komunikovat a případně také pokládat doplňující otázky, vidím jako velkou výhodu. Otázky doporučuji spolknout jen v případě, že vám budou zrovna stříkat obličej, protože je přece jen lepší spolknout dotaz než samoopalovací přípravek, a to i když je z 80 % bio…

Jak to celé probíhá?

Při aplikaci si ponechte kalhotky (nejlépe tanga tmavé barvy) – budete pak moci lépe postupně sledovat, jak opálení bledne, a udělat si na jeho výdrž vlastní názor. Poté vám asistentka názorně předvede různé postoje, které minimalizují riziko, že se přípravek nedostane tam, kam má. Zároveň vás natře blokačním krémem, jenž ztlumí opálení tam, kde je to nežádoucí (například dlaně). A může se začít! Nanášení přípravku trochu studí, ale není to nic hrozného, co by se nedalo vydržet. Celé to trvá asi dvě minuty.

03_nastrik_02

Co potom?

Nové opálení zasychá velmi rychle, a tak se můžete v podstatě ihned obléct. Doporučujeme ale vzít si tmavší a volnější oblečení. Nová řada Vita Liberata Diamond má vylepšenou a téměř průhlednou konzistenci, výrobce proto slibuje, že barvit byste rozhodně neměla. Nicméně první dva dny po aplikaci jsem přece jen několik stop na oblečení našla. Bezprostředně po nástřiku jsem také měla pocit lepkavé pokožky, který nebyl zrovna příjemný.

Jakmile začne přípravek s kůží pracovat, začne být trochu cítit. Nejedná se o tak silný odér, jako když si o polední pauze zajdete do solárka, ale přesto vám může vadit. Bronz se začíná projevovat zhruba po pěti hodinách. První sprchu po nástřiku si můžete dát přibližně po osmi hodinách, nebo ji raději nechat až na ráno. Pokožka byla až do prvního sprchování příjemně hydratovaná, zbytek dní však potřebovala průběžně mazat tělovým mlékem.

Ano, či ne?

Jestliže hledáte rychlou alternativu přirozeně vypadající snědé kůže (třeba na svatbu nebo na ples), můžu vám tuto proceduru s klidnou duší doporučit. Skočit si na ni můžete třeba o polední pauze, protože výsledek neohrozí ani lehký make-up. Nesmíte se však odlíčit dříve než po šesti hodinách. Na nástřik mohou zajít i těhotné ženy a kojící maminky, které si před aplikací zakryjí bradavky.

Ale abych nezůstala jen u samých výhod… Salony uvádějí, že opálení v závislosti na typu pokožky a pocení daného jedince vydrží sedm až deset dní. Já si plného opálení užila tak čtyři až pět dní a rozhodně to nebylo tím, že bych se v prosinci nějak zvlášť zahřála a zapotila… Barva také mohla být rovnoměrnější. Navzdory pečlivě nastudovaným postojům jsem měla na rukou, nohou a v dekoltu pár fleků, které ale postupně zmizely (no vlastně i s celým bronzem).

Vyzkoušet samoopalovací nástřik Diamond Vita Liberata můžete například v salonu Bomton (Václavské náměstí 43, Praha 1) za cenu 590 Kč.

A jaké jsou vaše zkušenosti se samoopalováním? Řekněte nám o nich na Facebooku!

Související články