Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Pro záchranu vašich vlasů

Máte unavené a poškozené vlasy, kterým jako by chyběla energie? Na podzim je to častý problém, který trápí mnoho žen. Spolehlivým spojencem v jeho řešení je používání vhodné vlasové kosmetiky a správná péče.

Redakce Marianne | 21. 11. 2016

Důvodů, proč vlasy ztrácí lesk, hebkost a poddajnost může být více. Obvykle si za jejich neradostný stav můžeme do značné míry sami. Udělejte si malou rekapitulaci toho, jak se svými vlasy zacházíte. Ruku na srdce, je to vždycky jako v rukavičkách? Jak často si vlasy fénujete, kulmujete, žehlíte? Experimentujete ráda se změnami účesů a barev nebo je stahujete do culíků a copů? Pak k tomu ještě přičtěte chladné podzimní počasí, střídání teplot, nošení čepic a také každodenní působení stresu. Ten se odráží nejen na vašem psychickém a fyzickém zdraví, ale i kráse pleti a samozřejmě i vlasů. Jestli chodíte pod tíhou starostí jako tělo bez duše, nemůžete se divit, že ani vaše vlasy zrovna nezáří vitalitou. Abyste dostali své vlasy zpět do kondice, vrátili jim krásu a nový život, je třeba zamyslet se nejen nad svým životním stylem, ale také vhodnou péčí.

EU SP Caviar 250 CZSKHUHRBIHATCH 1604

Zvolte správně

U poškozených vlasů je třeba v první řadě potřeba obnovit a uhladit jejich narušený povrch a dodat jim hydrataci. Začněte tak, že budete používat šampon a balzám, jejichž složení pomůže obnovit ochrannou lipidovou vrstvu vlasů. Neměly by v něm chybět látky jako je keratin, panthenol, protein a další regenerační látky. Ty ve své receptuře nabízejí například produkty vlasové péče essence ULTÎME CAVIAR+ HAIR RENEW. Jsou navíc obohaceny také o perlovou esenci a výtažky ze vzácného kaviáru, který je koncentrovaným zdrojem vitaminů, minerálů, proteinů a omega 3 mastných kyselin. Jde o jednu z nejluxusnějších kosmetických ingrediencí, jež má vysoce omlazující a pečující účinky. Poškozené a unavené vlasy bez lesku tak budou díky tomu minulostí. Základem péče je sice používání šamponu a balzámu, ale zapomínat byste neměli ani na regenerační produkty v podobě intenzivní masky či séra, která tato pečující řada nabízí. Tyto produkty používejte alespoň dvakrát týdně. Masku vždy nanášejte na umyté vlhké vlasy, které pak ještě můžete zabalit do ručníku. Nechte deset minut působit a potom smyjte. Naopak sérum stačí pouze nastříkat do umytých vlasů, nemusí se již oplachovat. Sáhněte po něm tehdy, když nemáte příliš času a potřebujete vrátit vlasy rychle do kondice.

Jemné zacházení

Ani sebelepší pečující kosmetika vám nezajistí krásné vlasy, pokud jim nevěnujete šetrnou péči. V první řadě zapomeňte na drhnutí mokrých vlasů ručníkem a jejich rozčesávání nevhodným hřebenem. Pořiďte si dostatečně velký, pružný a odolný hřeben se širšími mezerami, ideálně dřevěný, keramický nebo karbonový. Vlasy pak nechte volně schnout, snažte se fénovat je minimálně. Pokud se rozhodnete vlasy žehlit nebo kulmovat, ošetřete je nejdříve termoaktivním přípravkem na ochranu před teplem. Zkuste například Guardin Angel od značky got2b. Kvalitu vlasů můžete podpořit potravinovými doplňky s obsahem železa, zinku, vitaminu B, magnesia a minerálních solí.  

Související články