Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Rtěnka jako šperk

Pravá dáma se nelíčí leskem na rty, ale rtěnkou. Vypadá luxusně, rozjasní vaši tvář, padne odstínu vaší pleti a udělá vás krásnější. Poradíme vám, jak ji správně nosit.

Soňa Kotulková | 19. 10. 2014

V obchodě
Při nákupu se neřiďte jenom odstínem, ale také na texturou, která se hodí k vaší pleti. K matnější kůži se hodí lesklejší rtěnky, k lesklejší zase matnější.

Správná péče
Aby rtěnka na rtech co nejvíce vynikla, musí být jejich povrch hebký, vláčný a kůžička se nesmí loupat. Suchou kůži odstraníte jednoduše: po vyčištění zubů si kartáčkem namasírujte vlhké rty a nakonec je vyživte regeneračním balzámem na rty.

Jaký odstín?
Buďte kreativní a vytvořte si svůj vlastní odstín rtěnky smícháním několika odstínů štětečkem. Pro zesvětlení použijte tělovou nebo růžovou, pro ztmavení vínově červenou nebo rudou.

S čím vynikne?
Nejjednodušší způsob, jak přitáhnout pozornost ke rtům, je příliš nezvýrazňovat oči. Úplně postačí nenápadné krémové oční stíny a řasenka!

Konturka – ano, či ne?
Pokud vás trápí vrásky kolem úst, je konturovací tužka nezbytná, zabrání vpíjení barvy do linek. Vybírejte si vždy ale jen světlejší odstín tužky, než je barva rtěnky, nebo bezbarvou, kterou koupíte například u Dermacolu.

Související články