Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

S liposukcí boků se jednou provždy zbavíte „madel lásky“

Nemáte pocit, že patříte zrovna mezi obézní typy, ale na bocích se vám usazují tukové polštářky, které označujeme za tzv. madla lásky? A nejdou vám nijak shodit? Zbavit se jich můžete díky liposukci.

Redakce Marianne | 17. 03. 2016

Znáte to sama, když vám bylo –náct, po nějakých „madlech lásky“ či hovorově „špeku“ nad páskem kalhot nemohla být řeč. Když už se čistě náhodou nějaký ten špíček objevil, stačilo trochu zamakat a nepřejídat se a on sám zmizel. Jenže s věkem se časy bohužel mění a zejména na bocích se začínají usazovat vrstvy tuku téměř každému, štíhlé dámy nevyjímaje.

A co hůř, na „madla lásky“ žádné cvičení ani dieta neplatí! Obvyklá zkušenost dam, které tento problém řeší dietou a cvičením je, že zhubnou v jiných oblastech těla, ale tuk na bocích stále sveřepě zůstává. Jak proti němu tedy bojovat?

Jedinou skutečně účinnou cestou je liposukce

Během této procedury dojde k odsátí tuku z inkriminované oblasti. Ideální je volit šetrnou liposukci, kdy nedochází k poškození okolních tkání, a tím pádem k nepříjemným vedlejším účinkům jako jsou otoky, modřiny a bolestivost. Jedním z nich americký laser SlimLipo, který vlastní na prestižní pražské klinice estetické medicíny Brandeis Clinic.

Jaké jsou výhody laserové liposukce oproti klasické? Předně v tom, že laser tuk rozpouští a poté jej šetrně odsává. U tradičních liposukcí se tuk mechanicky trhá, což má samozřejmě negativní vliv na okolní tkáň, která po ošetření bolí a otéká.

Z bolesti strach mít nemusíte, ještě před samotným zákrokem aplikuje lékař do ošetřované oblasti znecitlivující roztok, díky němuž pacient necítí nic kromě jemného pocitu tepla, které plyne z laserového záření. Žádnou bolest ani nepohodlí tedy nečekejte!

S touto liposukcí se zbavíte i celulitidy

Čtete dobře. Liposukce SlimLipo nejen, že z určených partií odsaje tuk, ale navíc má velmi příznivý vliv na celulitidu. Laser totiž funguje ve dvou režimech. Během prvního je rozehříván a odsáván tuk.

V druhém režimu je laser nastaven, aby stahoval podkoží a kůži a podpořil tvorbu kolagenu. Pokožce je tak dopřán výrazný lifting a dochází ke stažení a vypnutí povislé pokožky a vyhlazení různých nerovností i celulitidy.  

Jak dlouho zhubnutí liposukcí vydrží?

Zajímá vás, jestli jsou výsledky této bezbolestné liposukce trvalé? Toť otázka. Budete-li dodržovat běžné stravovací návyky a nepřejídat se, pak ano. Pokud se vrhnete na hory jídla, váhový přírůstek na sebe logicky nenechá moc čekat.

Dobrá zpráva ovšem je, že během liposukce dojde odsátí velké části tukových buněk v dané oblasti. Ty tukové buňky, které na bocích zbyly, mohou samozřejmě při ztloustnutí zvětšit svůj objem, ale jelikož je jich menší počet, ani „madla lásky“ by neměly nabýt do původních rozměrů.

Související články